NIK Software

Moją uwagę zwróciła notka zamieszczona w serwisie Fotopolis o tym, że firma Nik Software wypuściła na rynek najnowsze wersje swojego oprogramowania do edycji zdjęć. Przyznam szczerze, że nie słyszałem do tej pory o tej firmie i jej produktach dlatego postanowiłem z ciekawości przyjrzeć się bliżej temu co Nik Software ma w swojej ofercie. W dalszej części artykułu opiszę to co udało mi się ustalić.

Nik Software Complete Collection to pakiet pięciu programów-wtyczek współpracujących z Adobe Photoshopem i Apple Aperture, a są to:

  • Dfine – to program do usuwania cyfrowego szumu ze zdjęć, spowodowanego fotografowaniem wtrudnych warunkach oświetleniowych, które wymuszają nastawienie wysokich wartości ISO i długich czasów naświetlania.
  • Viveza – to aplikacja pozwalająca na precyzyjną kontrolę nad jasnością i kolorystyką fotografii
  • Color Efex Pro – to wtyczka poszerzająca różnorodność filtrów zawartych w Photoshopie czy też Aperture
  • Silver Efex Pro – ten program natomiast pomoże nam w precyzyjnej zamianie fotografii kolorowej na czarno-białą
  • Sharpener Pro – jak sama nazwa angielska sugeruje, wtyczka ta służy do zaawansowanego wyostrzania zdjęcia
NIK Software Complete Collection
NIK Software Complete Collection

Sam jestem ciekaw jak te wtyczki działają i na ile, tak naprawdę, rozszerzają możliwości programów, z którymi współpracują, więc prawdopodobnie skorzystam z możliwości wypróbowania ich przez 15 dni w wersji trial.

Jeśli ktoś używa ich to bardzo chętnie poczytam Wasze opinie na ich temat. Szczególnie interesuje mnie działanie ich razem z Photoshop-em.