Czy wiecie, jak w prosty sposób można utworzyć oddzielny kanał RSS dla każdej kategorii wpisów na blogu opartym o WordPressa? Podpowiedź rozwiązania dała mi wtyczka, dzięki której powstał mój miniblog, a potwierdzenie mojej teorii znalazłem we wpisie na WPBeginner, w którym opisano różne sztuczki jakie można zrobić z kanałami RSS naszego bloga oraz, szerzej, w drugim artykule na tym samym blogu.

Cała sztuczka polega na dopisaniu do adresu internetowego wyświetlającego wpisy z danej kategorii słowa feed. Dla przykładu, dla kategorii miniblog na moim blogu, adres kanału RSS jest następujący:

Domyślny adres kanału RSS dla kategorii "miniblog"
Domyślny adres kanału RSS dla kategorii "miniblog"

Lista kanałów RSS dla kategorii wpisów

Idąc dalej możemy w pasku bocznym naszego bloga wyświetlić listę kanałów RSS dla każdej kategorii wpisów. Wykorzystujemy do tego celu taki fragment kodu:

< ?php wp_list_categories('feed_image=http://www.wpbeginner.com/image.gif&feed=XML Feed&optioncount=1&children=0'); ? >

Po wklejeniu tego kodu w odpowiednie miejsce paska bocznego zlikwidujcie przerwy między pierwszym i ostatnim ostrym nawiasem a znakami zapytania oraz podajcie właściwy adres do ikony RSS, która pokaże się przed nazwą każdego kanału RSS na liście.

Podsumowanie

To rozwiązanie wydaje mi się idealne dla rozbudowanych, wielotematycznych serwisów, które można uruchomić na WordPressie. Tym samym potwierdza się teoria, że WordPress staje się platformą nie tylko do prowadzenia bloga, ale do coraz bardziej zaawansowanych zastosowań.

A teraz pytanie do “wyjadaczy” WordPressa: czy metoda z wyrazem feed na końcu sprawdza się przy tworzeniu oddzielnych kanałów RSS dla każdego z autorów wpisów na blogu?

Ten wpis jest częścią minibloga. Artykuły z niego nie pojawiają się na stronie głównej bloga ani w jego kanale RSS.

rss Dodaj do swojego czytnika kanał RSS minibloga.

4 komentarz(e)y na temat “Oddzielny kanał RSS dla każdej kategorii wpisów

Komentarze zostały wyłączone.