Już niedługo dostaniemy od swojego pracodawcy lub z ZUS-u roczne zestawienie PIT umożliwiające rozliczenie się z fiskusem z naszych podatków. Przy tej okazji będziemy mogli wybrać cel, na który przeznaczymy swój jeden procent. W związku z tym mam do Was pytanie: jaki cel to będzie?

Od dziś aż do 30 kwietnia, czyli do końca terminu składania zeznań podatkowych działać będzie ankieta z tym właśnie pytaniem: na jaki cel przeznaczysz w tym roku swój 1% z podatków? Czy będzie to fundacja na rzecz dzieci, zwierząt, czy może na jakąś konkretną osobę, cel? Czekam na Wasze głosy w ankiecie (w prawym pasku bocznym bloga) oraz na opinie w komentarzach.

Ten wpis jest częścią minibloga. Artykuły z niego nie pojawiają się na stronie głównej bloga ani w jego kanale RSS.

rss Dodaj do swojego czytnika kanał RSS minibloga.

9 thoughts on “A Ty komu przekażesz swój 1 procent?

 1. Poproszony o opinię, nie mogę odmówić ;)

  Za każdym razem, kiedy widzę ludzi zbierających jakiekolwiek pieniądze na pomoc zwierzętom, zauważam w sobie wewnętrzny bunt. Bo co to? MAŁO ludzi jest w potrzebie? MAŁO dzieci nie je posiłków? MAŁO ludzi potrzebuje pomocy ze względu na swą chorobę, czy wiek?

  Nie jestem przeciwnikiem zwierząt, nie popieram znęcania się, czy zaniedbywania zwierząt, ale na pierwszym miejscu zawsze powinien być człowiek! Szczególnie jeśli jest słabszy i potrzebuje pomocy.

  Dlatego apeluję do kogo tylko mogę: przekazujcie darowizny, 1% i słowa otuchy na rzecz potrzebujących dzieci, świetlice, hospicja, szpitale i placówki, które pomagają tym, którym wiatr wieje w oczy!

  1. Rozlicz się z ♥ Podaruj 1% podatku!

   Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pomóc w walce o „lepsze jutro”. Jestem osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim, od urodzenia choruję na rzadką chorobę neurologiczną. Pomimo czterokończynowego niedowładu i wielu problemów technicznych udało mi się odnieść kolejny wielki sukces i zdać egzamin na prawo jazdy. Jednakże był to pierwszy krok do mobilności. Drugim jest zdobycie odpowiednio przystosowanego samochodu. Niestety koszt zakupu i dostosowania w sposób umożliwiający mi bezpieczną jazdę przekracza moje możliwości finansowe. W związku z tym zwracam się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mogą ułatwić mi ukończenie tej niezwykle trudnej "Drogi do mobilności".

   Idąc na studia(które też nie szczędziły w barierach) pragnęłam pogłębić swoją wiedzę, ale tym samym zrównać swoje szanse na rynku pracy. O ile to pierwsze się udało, o tyle to drugie już nie do końca. Problemy z transportem, które w czasie studiów udało się rozwiązać poprzez zamieszkanie w akademiku tuż obok uczelni, okazują się nie do pokonania jeśli chodzi o dojazdy do pracy.
   Wszystkie problemy z tym związane spowodowały, że podjęłam się kolejnego wyzwania w celu ich pokonania, a tym samym zwiększenia swojej mobilności. I nawet mocny czterokończynowy niedowład mi w tym nie przeszkodził, gdyż "moje bariery są moim wyzwaniem".
   Ze względu na mocną niesprawność wszystkich kończyn(dolnych i górnych), koszt zakupu samochodu z odpowiednim dla mnie dostosowaniem wynosi około 50 tyś zł.

   Samochód nie stanowi dla mnie dobra luksusowego, to narzędzie do zwiększenia swojej aktywności zawodowej, społecznej, osiągnięcia większej niezależności i samodzielności.

   Państwa to nic nie kosztuje. 1% jest potrącany z podatku należnego Urzędowi Skarbowemu!!Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, dlatego wszelka pomoc podlega odliczeniu.

   W odpowiedniej rubryce swojego zeznania podatkowego wpisz tylko (zwykle ostatnia strona PIT-ów):
   – Nazwę OPP: „Fundacja Normalna Przyszłość”
   – KRS: 0000197482
   – Kwota 1% podatku zaokrąglona do pełnych dziesiątek groszy
   -Cel szczegółowy 1%-„Dla Katarzyny Machowskiej”

   Gdzie to dokładnie wpisać znajdziecie Państwo na mojej stronie internetowej: http://www.drogadomobilnosci.dbv.pl

   Dziękuję za zrozumienie i okazanie serca:)

  2. Zgadzam się w 100%, od siebie mogę też dodać, że musimy pamiętać, że ludzie to nie tylko dzieci, i z potrzebujacego dziecka wyrasta potrzebujacy dorosly, ktoremy juz tak chetnie sie niestety nie daje pieniedzy, prawda? wiec ja oddałam na L’Arche, dla niepelnosprawnych intelektualnie, wszystko jest na stronie (btw dobrze zrobionej) http://www.larche.org.pl

 2. Ja też nie jestem przeciwko zwierzętom, sam bardzo je lubię a w domu mam psa. W tym roku jednak przekażę swój 1% z podatku na rzecz powrotu do zdrowia konkretnej osoby. Nie jest to już dziecko ale młoda kobieta. Przy okazji: pozdrawiam Cię Ania :)

 3. Witam Panie Piotrze,
  modelu upatrzonego jeszcze nie mam, ale myślę o czymś w rodzaju berlino, kangoo czy partner:)Nie znam się jednak na autkach, a te wpadły mi w oko na ulicy. Tylko do takich zmieści mi się wózek:)
  Już mam 10 tys, cały czas zbieram:)Jeśli ktoś jeszcze chciałby mnie wesprzeć w pokonaniu mojej drogi do mobilności już teraz gorąco wszystkim dziękuję!Każdy grosz jest cenny!
  Zapraszam także na moją stronkę http://www.drogadomobilnosci.dbv.pl
  Pozdrawiam

  Wózkerka Kasia;)

 4. Od wielu lat polscy szybownicy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. W międzynarodowym rankingu pilotów szybowcowych czołowe miejsca zajmują nasi rodacy – Sebastian Kawa i Janusz Centka. Nasi juniorzy podążają śladami starszych kolegów i wielu z nich już dziś udaje się z powodzeniem konkurować z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami.
  Polskie Stowarzyszenie Szybowcowe organizuje akcję zbiórki 1 procenta podatku na Szybowcową Kadrę Juniorów!
  Polskie Stowarzyszenie Szybowcowe to przedsięwzięcie mające na celu skupienie osób uprawiających szybownictwo z terenu województwa łódzkiego, jak również innych województw.
  Celem Stowarzyszenia jest umożliwienie latania szybowcowego osobom już latającym, ale także zachęcenie nowych osób do latania oraz propagowanie szybownictwa.

  POLSKIE STOWARZYSZENIE SZYBOWCOWE
  Numer KRS:
  0000251919

 5. Ja jak co roku przekażę swój procent Stowarzyszeniu SIEMACHA. . Tworząc podwórko nowej generacji pozwalają dzieciom się rozwijać na wielu płaszczyznach. Znają się na tym co robią, dlatego efekty ich pracy można realnie zobaczyć :) Jeżeli nie wiecie komu przekazać swój 1% zachęcam do zapoznania się z ich działalnością http://siemacha.org.pl/.

Komentarze zostały wyłączone.