Brands of the World

W mojej pracy często spotykam się z sytuacją kiedy klient nie wiedząc, że mogę mu przygotować projekt “na poczekaniu” nie ma ze sobą odpowiednich plików z logo swojej firmy.

Wtedy ratuję się na dwa sposoby: albo zgrywam plik z firmowym logo ze strony internetowej, co nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, lub zaglądam do serwisu Brands of the World.

Jest to swego rodzaju serwis społecznościowy grafików komputerowych z całego świata. Zarejestrowani użytkownicy serwisu publikują swoje prace, które później, bez żadnych ograniczeń można wykorzystać do swoich projektów.

Centralne miejsce strony głównej zajmuje najważniejszy w tym serwisie element, to znaczy zaawansowana wyszukiwarka plików. W procesie wyszukiwania brane są pod uwagę następujące kryteria:

  • nazwa firmy, marki
  • opis pliku
  • autor grafiki
  • osoba, która wgrała plik do serwisu
  • link skojarzony z danym plikiem graficznym (np. witryna firmy, której logo przedstawia plik)
  • kategoria grafiki
  • kraj pochodzenia

Jako ciekawostkę powiem, że wybierając Polskę, bez żadnych dodatkowych kryteriów, uzyskałem 300 wyników wyszukiwania.
Zdecydowana większość plików zapisana jest w formacie Adobe Illustratora (EPS i AI), zdarzają się też pliki z Corela (CDR).

Co, oprócz znaków firmowych, znajdziemy w Brands of the World?

Brands of the World to nie tylko wyszukiwarka znaków firmowych. Oprócz tego w serwisie znaleźć można zdjęcia oraz czcionki posegregowane według kategorii i autorów. Jeśli chodzi o fotografie to nie jest to na pewno tak bogaty wybór jak np. na flikrze, ale już w czcionkach można wybierać do woli.

Ciekaw jestem jakie Wy znacie serwisy z bogatą bazą znaków firmowych. Może z większą ilością polskich firm? Czekam na Wasze zgłoszenia w komentarzach :)