Axialis

Szukając ostatnio w sieci darmowego zestawu ciekawych ikon na moją nową stronę internetową (o jej szczegółach opowiem wkrótce) natrafiłem na ciekawy link, który zaprowadził mnie na stronę firmy AXIALIS SOFTWARE.

Okazało się, że jest ona producentem programu o nazwie IconWorkshop, który służy do projektowania ikon, które można wykorzystać nie tylko na stronach internetowych, ale także w systemach Windows, Mac OS i Unix.

Oprócz programu IconWorkshop, firma ma w swojej ofercie aplikację do tworzenia kursorów (CursorWorkshop) oraz screensaver-ów (Professional Screensaver Producer). Wszystkie trzy programy to produkty komercyjne, ale zapewniam was, że ich możliwości w porównaniu z darmowymi narzędziami są warte swojej ceny.

IconWorkshop, dostępny jest w dwóch wersjach i w zależności od wydania kosztuje 50 USD (Home Edition) lub 70 USD (Professional Edition). Cena tej ostatniej wersji jest również zależna od tego na ile stanowisk wykupimy licencję. Co warte podkreślenia, licencja jest dożywotnia, co oznacza, że każdą nowszą wersję programu będziemy mogli zainstalować za darmo do końca życia. Jedynym warunkiem, jaki musimy wypełnić jest rejestracja zakupionego produktu online, po jego instalacji na komputerze.

Po wykupieniu licencji otrzymujemy e-mail z linkiem do ściągnięcia pliku instalacyjnego programu oraz klucz aktywacyjny. Należy pamiętać, że link ten jest aktywny tylko przez 7 dni od momentu zakupu licencji. Jeśli w tym czasie nie ściągniemy pliku instalacyjnego, licencja nam przepadnie.

Ekran główny Axialis Icon Workshop
Ekran główny Axialis Icon Workshop

Ja właśnie dziś kupiłem IconWorkshop w wersji Professional i przyjrzałem mu się na razie z grubsza. Muszę przyznać, że ilość dostępnych opcji i ikonek mnie przytłacza, ale nie poddam się tak łatwo i spróbuję nauczyć się używać tego programu. Z przyjemnością podzielę się z wami doświadczeniem z pracą za jego pomocą. Nie stanie się to na pewno w jednym wpisie, gdyż powiem wam tylko, że w samouczku dołączonym w ramach systemu pomocy programu jest aż 17 lekcji.

Zapewne podniosą się głosy, po co wydawać tyle kasy, kiedy jest tyle darmowych zestawów ikon i aplikacji do ich tworzenia. Moim zdaniem, świadomość i satysfakcja, że zrobiło się coś samemu na własną stronę, nie korzystając z darmowych rozwiązań, jest warta poświęcenia i nauki oraz osiągniętego w ten sposób doświadczenia. Być może w przyszłości uda się nawet na tym zarobić?

Jeden komentarz na temat “Axialis IconWorkshop – profesjonalne narzędzie do projektowania ikon

Komentarze zostały wyłączone.