amCharts

Kilka dni temu trafiłem na bardzo ciekawy serwis zagraniczny amCharts.com, umożliwiający wstawienie na stronę bardzo efektownych, dynamicznych wykresów w technologii flash. Postanowiłem przyjrzeć się bliżej jego możliwościom i podzielić się z wami tą wiedzą z nadzieją, że wam się przyda.

Oferta amCharts.com

Serwis oferuje aż 6 różnych wersji graficznych wykresów, od klasycznych, kolumnowych i kołowych po radarowe i polarowe i tzw. “bąbelkowe”.

Usługa serwisu występuje w dwóch wersjach: darmowej i płatnej. Jedyną różnicą w obu przypadkach jest to, że przy wykresie w wersji darmowej pojawia się mały link do strony głównej serwisu. Cena wersji płatnej zależy od wersji graficznej wykresów oraz od rodzaju licencji (dla jednej domeny lub więcej).

Jak można wyczytać ze strony głównej amCharts, dane dla wykresów pobierane są z plików CSV i XML lub generowane dynamicznie dzięki takim językom oprogramowania jak, między innymi: PHP, .NET, Java, Ruby on Rails, Perl i Cold Fusion.

Zanim zdecydujemy się skorzystać z usługi warto przeczytać dział FAQ oraz zapoznać się z dość szczegółową dokumentacją. W ramach serwisu działa też forum dyskusyjne.

Sam jestem ciekaw jak to działa, więc w wolnej chwili na pewno przetestuję chociaż jeden rodzaj wykresu. Jeśli eksperyment się powiedzie to opiszę go na blogu.

3 komentarz(e)y na temat “amCharts – dynamiczne wykresy na stronie

 1. Witam
  pod Joomla działa ok. Świetny pomysł, dzięki!
  P.s. proszę pamiętać o znakach określających bardziej złożone liczby, np. przecinek lub kropka w polu value przy wprowadzaniu wartości i w polu number formatting powinny być takie same,
  będzie szybciej;)
  Pozdrawiam Serdecznie
  Rafał

Komentarze zostały wyłączone.