FotoIndex

Pod koniec grudnia pisałem na temat nowego elektronicznego magazynu o fotografii Pokochaj Fotografię. Odzew konkurencji okazał się bardzo szybki, ponieważ wczoraj dostałem informację zachęcającą do lektury kolejnego e-magazynu pod nazwą Foto Index.

Oczywiście skorzystałem z zaproszenia i w dalszej części artykułu przeczytacie o moich spostrzeżeniach na ten temat.

W informacji, którą dostałem można przeczytać:

 

 

Internetowy Magazyn FotoIndex powstał we wrześniu 2008 roku, stawiając sobie za cel propagowanie fotografii zarówno amatorów, jak i profesjonalistów zajmujących się reportażem, dokumentem oraz szeroko rozumianą fotografią artystyczną.

Podobnie jak omawiany przeze mnie ostatnio magazyn “Pokochaj Fotografię”, “Foto Index” jest publikowany w postaci pliku PDF do ściągnięcia na twardy dysk. Redaktorami wydawnictwa są: Dorota Kuchna, Paweł Repetowski i Aleksander Wasilewski.

Cały aktualny numer magazynu jest poświęcony fotografii reportażowej. Znajdziemy w nim między innymi zdjęcia pokazujące absurdalną rzeczywistość, która nas otacza jak i bardzo interesujący cykl zdjęć pokazujący dwie strony pielgrzymki – tą oficjalną i tą, która pokazuje jej kulisy.

Mam takie subiektywne odczucie, że w fotografii reportażowej jak i portretowej lepiej sprawdzają się fotografie czarno-białe i tak jest w przypadku zdjęć opublikowanych w tym magazynie. Najbardziej przemawiają do mnie fotografie pozbawione feerii barw. Oddają klimat miejsca, czasu i emocje postaci na nich uwiecznionych. Przykładem niech będzie poniższa strona magazynu.

Foto Index - przykładowa strona magazynu
Foto Index - przykładowa strona magazynu

Jeśli kogoś interesuje fotoreportaż to gorąco polecam tą pozycję – jest co oglądać. Ja cały czas czekam, aż ktoś mi podpowie czy jest jakiś elektroniczny magazyn o tematyce fotografii przyrodniczej i etnograficznej :)