SIGMA

SIGMA zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży obiektywu 18-250mm F3.5-6.3 DC OS HSM, który według mnie ma bardzo interesujące parametry.

Myślę, że spodoba się tym, którzy nie lubią wymieniać zbyt często obiektywy w trakcie fotografowania w obawie przed zabrudzeniem matrycy światłoczułej w aparacie.

Obiektyw zalicza się do tzw. superzoomów, ponieważ posiada on prawie 14-krotny zoom (13,8). Jest to więc bardzo uniwersalna konstrukcja, która moim zdaniem ma szansę zaskarbić sobie przychylne opinie wśród tych amatorów fotografii, którzy przesiądą się z kompaktów na lustrzanki. Kupując tylko ten obiektyw będą mogli robić zdjęcia o różnej tematyce – od krajobrazów po makro.

SIGMA 18-250mm F3.5-6.3 DC OS HSM
SIGMA 18-250mm F3.5-6.3 DC OS HSM

Jest to prawdopodobne tym bardziej, że obiektyw wyposażono w optyczną stabilizację obrazu oraz w ultradźwiękowy silnik HSM, dzięki któremu obiektyw powinien bez problemu współpracować z najtańszymi lustrzankami Nikona (D40, D40X oraz D60). To co mi się podoba w tym obiektywie to tzw. wewnętrzne ogniskowanie (Internal Focus), które objawia się tym, że przednia soczewka jest nieruchoma (nie obraca się). Ułatwia to stosowanie filtrów polaryzacyjnych i połówkowych.

SIGMA 18-250mm F3.5-6.3 DC OS HSM będzie produkowana z mocowaniami Sigmy, Canona, Nikona, Sony i Pentaksa.

Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze ceny obiektywu, ale gdybym był początkującym amatorem szukającym rozwiązania “do wszystkiego”, napewno rozważyłbym jego zakup.