Skano.pl

Wczoraj dostałem od Alka Lucisa maila z informacją prasową o tym, że ruszyła nowa usługa skanowania i retuszu starych fotografii i przeźroczy a wraz z nią strona internetowa Skano.pl, gdzie poznacie wszystkie szczegóły.

Któż z nas nie chciałby, żeby jego stare zdjęcia lub slajdy nie wyglądały tak czysto i kolorowo jak dzisiejsze fotografie? Czy to w ogóle jest możliwe?

Oczywiście przy dzisiejszej technologii jak najbardziej tak. Sam kiedyś skorzystałem z podobnej usługi konkurencyjnej firmy i byłem bardzo zadowolony z efektów. Nie zagłębiając się w szczegóły techniczne, o których można poczytać sobie na stronie, zasygnalizuję tylko usługi jakie oferuje Skano.pl. Myślę, że ilustracje znajdujące się na witrynie usługi w wystarczającym stopniu obrazują możliwości jakie oferuje nam obecnie technika skanowania i obróbki starych fotografii i slajdów.

W ofercie Skano.pl znajduje się między innymi:

  • skanowanie odbitek, negatywów, slajdów oraz materiałów nietypowych, jak np. stare ryciny i znaczki pocztowe
  • usuwanie ze zeskanowanych materiałów kurzu i rys
  • przywracanie kolorów
  • redukcja ziarna
  • inne rodzaje retuszu, np. usuwanie nietypowych zanieczyszczeń

To co szczególnie zwróciło moją uwagę w ofercie firmy to możliwość obejrzenia zeskanowanych i poprawionych prac w galerii na naszym koncie, jeszcze przed nagraniem ich na płytę DVD. Jak deklaruje firma, zapłacimy tylko za te zdjęcia, które wybierzemy. Do tej pory nie spotkałem się z taką opcją u konkurencji.

Na duży plus zasługuje moim zdaniem wykonanie samej strony internetowej promującej usługę. Zawiera ona dużo szczegółowych informacji i ilustracji, dzięki którym klient szybko zorientuje się w ofercie firmy i łatwo złoży zamówienie. Poza tym jest przyjemna dla oka.

Skano.pl - strona główna
Skano.pl - strona główna

Mam nadzieję, że fakt, iż usługa ruszyła 13-ego w piątek nie przyniesie pecha jej twórcom i firma będzie się rozwijała. Ja w każdym razie życzę jej powodzenia i trzymam kciuki :)

Na zakończenie dziękuję Alkowi, że zechciał podzielić się ze mną informacją o tej usłudze :)