PolskieKrajobrazy.pl

Dziś chciałbym wam polecić stosunkowo nowy serwis społecznościowy, skierowany do tych, którzy pasję fotografowania łączą razem z pasją podróżowania, szczególnie po Polsce. Mam tu na myśli serwis Polskie Krajobrazy.

Polskie Krajobrazy spodobały mi się z kilku powodów.

Estetyczne wykonanie

Serwis korzysta z darmowego systemu zarządzania treścią Joomla! i jest dowodem na to, że witryny stawiane na Joomla! nie muszą być brzydkie i nudne graficznie. Szczególnie podoba mi się pastelowy zestaw kolorów oraz przejrzysta nawigacja serwisu. Wszystko wykonane estetycznie i jest miłe dla oka. To pozytywne wrażenie spowodowało, że Polskie Krajobrazy znalazły się w gronie pięciu wyróżnionych przeze mnie w maju witryn korzystających z systemu Joomla!

PolskieKrajobrazy.pl - strona główna
PolskieKrajobrazy.pl - strona główna

Fotografie na wysokim poziomie artystycznym

To jest najważniejsza cecha serwisu, która przekonała mnie do jego rekomendacji. Przeglądając galerie fotografii urzekła mnie ich wysoka jakość techniczna i artystyczna. W dodatku organizacja galerii również zasługuje na pochwałę – zdjęcia podzielone są zarówno pod względem geograficznym (miasta i regiony) jak i tematycznym.

Z dziennikarskiego obowiązku dodam tylko jeszcze, że każde zdjęcie może być ocenione i skomentowane. Dzięki wykorzystaniu modułu Google Maps, możemy zobaczyć, jakie miejsce jest uwidocznione na fotografii.

Interesujące artykuły

Polskie Krajobrazy to nie tylko galerie zdjęć. W serwisie znajduje się mnóstwo ciekawych artykułów opisujących miejsca uwiecznione na fotografiach przez użytkowników serwisu.

Podsumowując, życzę autorom serwisu dużo samozaparcia i wiary w to, że serwis utrzyma się wśród całej masy witryn oferujących prezentację swoich prac w galeriach. Pomysł oraz wysoki poziom fotografii poparty ciekawymi tekstami pozwala wierzyć, że tak będzie.