photoXpress.com

Ostatnio, szukając jakiegoś zdjęcia ilustrującego jeden z moich wpisów na blogu, trafiłem na dość nowy serwis (powstał w ubiegłym miesiącu) oferujący darmowe fotografie – photoXpress.

Dotychczas korzystałem w tym celu głównie ze zdjęć zamieszczonych w serwisie Flickr z opcją licencji Creative Commons oraz darmowych fotografii ze zbioru w serwisie Stock.XCHNG. Teraz postanowiłem założyć sobie darmowe konto, sprawdzić i opisać wam…

Co oferuje photoXpress?

Jak wspomniałem na początku, serwis jest nowy, ale już oferuje prawie 400 tysięcy darmowych fotografii posegregowanych w ponad 20 kategoriach.

Trzeba też uczciwie powiedzieć, że photoXpress ma pewne ograniczenia jeśli chodzi o dopuszczalną, dzienną liczbę zdjęć, które można sobie za darmo ściągnąć na komputer. Pamiętam, że gdy w maju zakładałem tam konto, nowy użytkownik, zapewne w ramach promocji, mógł dziennie ściągnąć 3 fotografie. Obecnie ograniczono ten limit tylko do jednego zdjęcia dziennie. Jednym to wystarcza, innym nie, dlatego serwis umożliwia różne metody powiększenia tego limitu.

Jednym z nich jest wysłanie z poziomu panelu klienta 4 zaproszeń do serwisu dla swoich znajomych. Drugi sposób jest dla tych, którzy mają swój profil w serwisie Facebook. Jeśli przyłączycie się do fanów photoXpress-a na Facebooku wasz dzienny limit ściągnięcia darmowych fotografii zwiększy się o cztery.

Jeśli korzystacie z podobnych stron, które oferują darmowe zdjęcia do ściągnięcia, a których nie wymieniłem we wpisie – zostawiajcie do nich linki w komentarzach, na pewno się komuś przydadzą :)