Przykładowy sposób przeróbki samochodu

Dziś chciałbym przekazać informację przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych ruchowo z Warszawy i okolic. Jeśli planujesz kupić samochód i chcesz go przystosować do swojej niepełnosprawności tak, abyś bez problemu mógł nim jeździć to najpierw polecam skontaktować się z firmą CEBRON (Centrum Badawczo-Rozwojowe Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) w Warszawie, przy ulicy Borowskiego 2.

Warto z nimi skontaktować się jeszcze przed zakupem samochodu aby upewnić się, że nasze wymarzone auto nadaje się do takiej przeróbki. Ja osobiście dostosowywałem w tej firmie po kolei wszystkie moje samochody, czyli: Fiata 126p, Fiata Cinquecento, Fiata Seicento i Fiata Pandę. Z tego co się orientuję do takich przeróbek nadaje się również Skoda Fabia, natomiast np. Opel Corsa już nie.

W ofercie firmy znajdują się trzy urządzenia montowane w zależności od tego, w której nodze mamy niedowład – może to być noga lewa, prawa jak i obie jednocześnie. Jak widać, ceny tych urządzeń nie są małe, ale można uzyskać na nie dofinansowanie z funduszu PFRON lub odpisać sobie je od podatku w corocznym zeznaniu PIT (ja korzystam z tej drugiej możliwości).

Dla mnie samochód to jak drugie nogi. Bez niego nie mógłbym wyjść z domu i poruszać się po mieście, ponieważ korzystanie z komunikacji miejskiej nie jest w moim przypadku najłatwiejsze. Dzięki własnemu autu mogę pracować zawodowo i spędzać wolny czas, między innymi na fotografowaniu, które jest moim wielkim hobby.

2 komentarz(e)y na temat “CEBRON – tutaj dostosujesz samochód do swojej niepełnosprawności

  1. Witam
    Chciałbym sprostować informacje podane przez Pana Piotra.
    Możliwość dokonania adaptacji jest uzależniona od dysfunkcji nóg. Przy dysfunkcji prawej nogi (urządzenie RGH-II i RGH-III), montaż urządzenia jest możliwy praktycznie w KAŻDYM SAMOCHODZIE. Dysfunkcja lewej nogi (urządzenie SA) zawęża możliwość dokonania adaptacji tylko do samochodów z silnikiem benzynowym, dodatkowo pod maską musi być odpowiednio dużo miejsca aby zmieścić siłownik i zbiornik podciśnienia.

    1. Cieszę się, że osoba z firmy CEBRON trafiła na mój blog i wpis uściślając informację. To na pewno bardzo ważna uwaga dla chcących skorzystać z takiej możliwości dostosowania samochodu dla siebie. Dziękuję bardzo :)

Komentarze zostały wyłączone.