SprzedajFote.pl

Kilka dni temu dostałem maila, który sprawił mi nieskrywaną przyjemność :) Otóż dostałem zaproszenie (zapewne od jednego z autorów) do skorzystania z serwisu SprzedajFote.pl. Wiadomość przyszła ze skrzynki pocztowej powiązanej z moim portfolio, więc domyślam się, że ten ktoś uznał, że moje fotografie są na tyle dobre, że mógłbym na nich zarobić. No, ale dosyć tej pychy ;) czas przejść do rzeczy i przybliżyć wam sam serwis, bo moim zdaniem, warto z niego skorzystać.

SprzedajFote.pl to serwis, dzięki któremu fotograf-amator może wystawić swoje zdjęcia na sprzedaż. Pomysł jest warty pochwały, ponieważ do tej pory, większość serwisów pośredniczących w sprzedaży fotografii skierowana była jednak do profesjonalistów. Ja w każdym razie, nie znalazłem do tej pory takiej usługi dla fotografików-hobbystów. SprzedajFote.pl nawiązało współpracę z jedną z największych agencji fotograficznych w Polsce – EastNews. Osobiście, bardzo dużo fotografii z tej agencji widzę na co dzień przeglądając największe rodzime portale.

Jednak, aby móc sprzedawać swoje dzieła za pośrednictwem serwisu SprzedajFote.pl, trzeba spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich jest założenie w witrynie konta PRO, które oferuje usługę sprzedaży. Po drugie, należy podpisać z serwisem pisemną umowę kupna/sprzedaży. Po trzecie, aby nasze zdjęcie trafiło na sprzedaż musi przejść weryfikację, która gwarantuje, że do sprzedaży nie trafią fotografie niskiej jakości pod względem technicznym i artystycznym.

Przed związaniem się z serwisem, warto poświęcić chwilę na obejrzenie zaakceptowanych już fotografii innych użytkowników i chociaż przez chwilę popatrzeć krytycznym okiem na nasze zdjęcia, czy w ogóle mają szansę być wystawione na sprzedaż.

Szczegóły o tym, w jaki sposób serwis sprzedaje zdjęcia i ile możemy na tym zarobić można przeczytać na stronie O portalu. Przed podpisaniem umowy warto również przeczytać Regulamin.

Nie wiem, czy to tylko ja mam jakiegoś pecha, czy autorzy serwisu mają jakiś problem z serwerem pocztowym, ponieważ od kilku dni próbuję wysłać do nich wiadomość z prośbą o wyjaśnienie kilku niejasności przed podpisaniem umowy. Pisząc tę notatkę, chciałem polecić wszystkim zainteresowanym ten serwis, ale również mam nadzieję, że ktoś ze SprzedajFote.pl przeczyta ją i w jakiś sposób się ze mną skontaktuje (zostawiając komentarz lub wysyłając maila).

Jeśli wy korzystacie już z podobnych usług jakie oferuje serwis SprzedajFote.pl to zostawiajcie do nich linki w komentarzach. Ciekaw jestem również opinii o współpracy z tym portalem.

2 komentarz(e)y na temat “SprzedajFote.pl – miejsce, gdzie możesz sprzedać swoje zdjęcia

  1. niestety albo stety wszystko się skończyło ,nie działało to jak trzeba niektórzy nie dostali do tej pory nawet powiadomienia o sprzedanych zdjęciach .Taki słomiany zapał administratorów ,który szybko się skończył chyba z braku czasu .A ilość sprzedanych zdjęć oficjalnie była bardzo znikoma no chyba że przez przypadek użytkownik sam znalazł swoje zdjęcie w jakimś czasopiśmie

Komentarze zostały wyłączone.