Panasonic

Jak informuje magazyn Fotografuj.pl na półki polskich sklepów trafił Panasonic LUMIX DMC-GH1, czyli bezpośredni następca pierwszej na świecie lustrzanki bez lustra, a mówiąc prościej, kompaktu w systemie mikro cztery trzecie z wymiennymi obiektywami.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden szczegół. Producent ustalił sugerowaną cenę tej zabawki na poziomie prawie 7000 złotych! (dokładnie 6999 zł brutto). Zdaję sobie sprawę, że nowości techniczne muszą kosztować więcej, ale moim zdaniem żądanie takich pieniędzy za aparat kompaktowy to “lekka” przesada. Zajrzałem z ciekawości na Skąpca, żeby się przekonać co innego możemy kupić za te pieniądze i…

Jaką mamy alternatywę?

…okazuje się, że wybór sprzętu w granicach 6-7 tysięcy złotych jest dość spory. Za te pieniądze możemy kupić lustrzanki cyfrowe w różnych konfiguracjach, zarówno te dla zaawansowanych amatorów jak i półprofesjonalistów.

Do wyboru mamy, między innymi takie aparaty jak:

Nie wiem jak wy, ale ja takiej sumy nigdy nie wydałem i nie wydam za, było nie było, aparat kompaktowy, żeby nie wiem jakie bajery posiadał. Gdybym stanął przed wyborem, na pewno kupiłbym coś z tej listy powyżej. A Ty?