PENTAX K-x w 100 kolorach

Po nieoczekiwanej przerwie związanej z pobytem w szpitalu i operacją powracam do pisania na blogu.

Dziś ciekawostka, o której dowiedziałem się z jednego z fotograficznych for na GoldenLine oraz z polskiego forum użytkowników lustrzanek PENTAX. Otóż w połowie września PENTAX zapowiedział wprowadzenie na rynek kolejnej lustrzanki przeznaczonej dla początkującego amatora – K-x. I nie byłoby w tym nic specjalnego gdyby nie fakt, że będzie ona dostępna aż w 100 kolorach, a ściślej mówiąc w 100 kombinacjach kolorystycznych.

Jak to osiągnięto? Otóż PENTAX K-x będzie dostępny w kombinacji 20 kolorów korpusu (body) z 5 kolorami uchwytu (gripa). Na obrazku poniżej widać pełen zestaw możliwych kombinacji kolorystycznych.

PENTAX K-x - dostępne warianty kolorystyczne
PENTAX K-x - dostępne warianty kolorystyczne

Niestety obudowa K-x nie będzie wymienialna tak jak to ma miejsce w przypadku aparatów komórkowych więc przy zakupie będziemy się musieli dobrze zastanowić jaki kolor wybrać ;)

PENTAX już kiedyś stosował podobne chwyty marketingowe ale na znacznie mniejszą skalę (był np. biały K-m). Tym razem firma z Japonii poszła na całość czym wyprzedziła wszystkich innych producentów lustrzanek.

Czytając taką informację od razu pojawia się w głowie pytanie, po co firma wypuszcza na rynek taki produkt? Dla mnie odpowiedź jest tylko jedna: ma to ułatwić przeciętnemu użytkownikowi (szczególnie Paniom) łagodne przejście ze świata kompaktów, w których mnogość kolorów obudów to nie nowość, w świat lustrzanek, zwłaszcza, że zabieg ten przeprowadzono na najtańszej z dostępnych u PENTAX-a lustrzance.

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Jaki kolor PENTAX-a K-x wybierasz? ;)