Zapraszam na swoje forum

Stało się :) Tak jak pisałem wczoraj, modyfikacja wyglądu forum opartego o skrypt MyBB okazała się rzeczywiście prosta (wystarczy podmienić odpowiednie pliki graficzne i pozmieniać wartości odpowiednich stylów CSS) dlatego już dziś mogę zaprosić Was na moje forum :)

Dlaczego założyłem forum?

Powodów jest kilka, a wszystkie związane są z treścią, którą publikuję na blogu.

Po pierwsze, bardzo często pytany jestem w mailach o konkretną pomoc dotyczącą prowadzenia bloga na WordPressie. Tym czasem wielokrotnie, pisząc o jakimś rozwiązaniu, które zastosowałem na swoim blogu, podkreślałem, że nie mam wykształcenia informatycznego i nie znam WordPressa od strony programistycznej na tyle dobrze, żebym mógł pomóc w każdym przypadku. Teraz będzie więc możliwość opisania problemu na forum w dziale WordPress i w ten sposób dotarcia z nim do szerszego grona ludzi, wśród których na pewno znajdą się osoby, które będą w stanie pomóc.

Piotr Sajnog Forum - strona główna
Piotr Sajnog Forum - strona główna

Po drugie, podobne pytania kierują do mnie osoby zainteresowane fotografią, które chciałyby rozpocząć poważniejszą zabawę w to hobby. Odpowiadanie na pytania każdemu z osobna jest dość czasochłonne, dlatego od dziś wszystkim zainteresowanym polecam dział Fotografia.

Od kiedy przyznałem się na blogu, że jestem osobą niepełnosprawną z powodu rozszczepu kręgosłupa, bardzo często dostaję w mailach prośbę od studentów o wypełnienie ankiety lub udzielenie wywiadu. Inni zaś proszą mnie o pomoc w konkretnych przypadkach związanych z chorobą lub niepełnosprawnością kogoś z rodziny. Dla tych wszystkich osób stworzyłem na forum dział Zdrowie i niepełnosprawność.

To trzy główne powody, dla których zdecydowałem się na uruchomienie forum. Poza wspomnianymi wyżej, założyłem również działy Grafika i Internet. Na forum znajdziecie również miejsce, w którym można zgłaszać uwagi dotyczące Forum i Bloga.

Regulamin forum

Ludzie są tylko ludźmi, dlatego, mimo, że forum jest skromne to jednak chciałbym móc nad nim zapanować i mieć porządek. Dlatego każdy, kto chce z niego skorzystać musi zapoznać się i stosować do regulaminu. Nie ma tam nic odkrywczego, raczej zasady, które można spotkać na innych forach, ale dzięki temu będę miał podstawę do ewentualnych działań wobec osób, które nie przyporządkują się pewnym regułom.

Podsumowanie

Otwierając forum mam nadzieję, że przyniesie ono obustronny pożytek, zarówno dla mnie jak i Czytelników bloga. Poza tym jest to dla mnie nowe doświadczenie, jeśli chodzi o administrację. Tak więc, zapraszam wszystkich zainteresowanych do rejestracji i dyskusji na forum :)

Aktualizacja

Z powodu znikomego zainteresowania zlikwidowałem forum.

8 thoughts on “[Aktualizacja] Zapraszam na swoje forum

  1. Bardzo fajne forum. Skrypt prosty i łatwy o obsłudze jak widać. Wszystko intuicyjne, zarówno rejestracja jak i użytkowanie forum. Co prawda chwile musiałem sie zastanawiać, gdzie można edytować swój profil. Ale znalazłem…:))
    Życzę powodzenia w rozkręcaniu forum. Będę tu w wolnej chwili wpadał… :)

  2. mozesz napisac jak zainstalowales szablon? na dysku juz mam, tylko teraz gdzie go wrzuc na serwerze?

    1. To nie jest jakiś nowy szablon a tylko trochę przerobiony standardowy (kwestia zmian w plikach css i zmiany grafik w odpowiednich plikach graficznych).

  3. Mam problem z tym forum… po instalacji muszę się co chwilę logować coś jakby ustawienia cookie byly nie poprawne… ale tylko na subomenie jaką zrobilem bo standardowa sciezka dziala poprawnie… mialeś podobny problem? tzn forum.piotrsajnog.pl dzialalo od razu ok? czy musiales w ustawieniach mybb cos zmieniac…

    1. Ze względów bezpieczeństwa logowanie do panelu administracyjnego ma ograniczony czas sesji, gdy nic się nie dzieje, dlatego praktycznie za każdym razem muszę logować się ponownie, natomiast do samego forum nie muszę się logować za każdym razem, gdy chcę z niego skorzystać.

Komentarze zostały wyłączone.