Dropbox

Twórcy Dropbox, jednej z najpopularniejszych na świecie usługi do przechowywania, synchronizacji i dzielenia się z innymi różnego rodzaju plikami, o której już kiedyś szerzej pisałem, poinformowali o zwiększeniu limitów powierzchni dyskowej na nasze pliki. Promocja dotyczy zarówno kont darmowych jak i płatnych.

Jak zdobyć dodatkową powierzchnię dysku?

Zwiększenie limitu powierzchni nie jest automatyczne. Podobnie, jak to miało miejsce przy pierwszej promocji, abyśmy mogli z niej skorzystać, musimy zaprosić, poprzez link referencyjny, jak największą liczbę osób do rejestracji w usłudze.

Promocja jest korzystna dla obu stron, ponieważ, jeśli nowy użytkownik zarejestruje się z polecenia dotychczasowego użytkownika Dropboxa to obaj dostają dodatkowe 250 MB wolnego miejsca na dysku. Dla kont darmowych limit, jaki zostanie przydzielony dzięki poleceniom Dropboxa wynosi 8 GB, co razem z 2 GB na starcie daje aż 10 GB przestrzeni dyskowej na pliki. Dla porównania, dla kont płatnych, limit jaki możemy uzyskać z poleceń wynosi 16 GB.

Tak więc, jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem Dropboxa, a sądzisz, że taka usługa Ci się przyda:

zarejestruj się w Dropboxie klikając w ten link :)

Aktualizacja – kwiecień 2012

W kwietniu 2012 Dropbox znów zwiększył limity darmowej powierzchni dyskowej i na dzień dzisiejszy obie osoby (zarówno ta udostępniająca link polecający, jak i ta, która korzystając z niego założy konto w serwisie i zainstaluje program na komputerze) otrzymają po 500 MB.

6 thoughts on “Dropbox zwiększa limity powierzchni dyskowej na nasze pliki [Aktualizacja]

 1. W następnych wersjach będzie można wyłączyć pliki z synchronizacji, a co do samego folderu dropboxa można zmienić jego nazwę jak to zrobić opis tutaj: http://forums.dropbox.com/topic.php?id=9665

  można też synchronizować foldery spoza folderu dropboxa w sposób opisany tutaj: http://wiki.dropbox.com/TipsAndTricks/SyncOtherFo

  te 2 trick'i zapewne umilą prace z dropem w znaczącym stopniu

  jeśli pomogłem załóż konto z tego linka, a dostane 250mb przestrzeni wirtualnej i Ty również:https://www.dropbox.com/referrals/NTQwMzY0MzU5

  1. Istnieje limit wielkości pliku przesyłanego do Dropboxa za pośrednictwem strony internetowej. Przesyłany plik może mieć maksymalnie 300 MB. Pliki wrzucane do Dropboxa za pośrednictwem aplikacji desktopowej mogą mieć dowolną wielkość. Tutaj jest to wyjaśnione:

   https://www.dropbox.com/help/5

 2. Dropbox swoje, ale jest ciekawsza alternatywa MINUS –

  http://min.us/rVaCbcR

  Zyskujemy na starcie 10 GB po czym przez linki referencyjne rozszerzamy do, UWAGA, aż do 50 GB! (każdy zaproszony użytkownik to dodatkowy 1GB pojemności).

  Fajne nie :) aha 2 GB na jeden plik, jeszcze ciekawiej.

  Należy dodać iż minus posiada fajne programy dla wszystkich systemów desktop oraz mobilnych do zarządzania, udostępniania i czegokolwiek tylko chcemy w tym serwisie (nie musimy logować się na stronę).

Komentarze zostały wyłączone.