FotoGeA i camerapixo

Dzięki informacjom zamieszczonym na blogu Warstwy.com dowiedziałem się o istnieniu dwóch kolejnych elektronicznych magazynów o fotografii – Camerapixo i FotoGeA. Każdy z tych magazynów skierowany jest do innego odbiorcy, ponieważ tematyka prezentowanych w nich zdjęć jest ściśle określona.

Camerapixo

Camerapixo to magazyn, którego wydawcą jest serwis Photopixo. Jak napisał we wstępie pierwszego numeru magazynu Artur Heller:

Stworzyliśmy go po to, aby promować kreatywnych fotografów. Chcemy pokazywać ich dokonania i oryginalność oraz kunszt robienia zdjęć.

Okładka magazynu Camerapixo
Okładka magazynu Camerapixo

I rzeczywiście tak jest. Główną zawartość magazynu Camerapixo stanowią bogato ilustrowane profile fotografów, zajmujących się fotografią portretową, ślubną i reklamową. Chociaż ta tematyka zdjęć jest daleka od moich zainteresowań to i tak uważam, że stoją one na tak wysokim poziomie, że warto je obejrzeć.

FotoGeA

Bliższy moim zainteresowaniom jest natomiast magazyn FotoGeA. Jego tematyka to fotografia podróżnicza, związana z krajobrazami, przyrodą i architekturą. Ten magazyn jest, w porównaniu z Camerapixo, znacznie bogatszy w tekst. Fotografie w nim zamieszczone są ilustracją do reportaży podróżniczych.

Okładka magazynu FotoGeA
Okładka magazynu FotoGeA

Oprócz tego w magazynie znajdują się artykuły, które mają pomóc w doborze odpowiedniego sprzętu dla fotografa-podróżnika.

Podsumowanie

W mojej ocenie, oba te magazyny skierowane są do innej grupy ludzi zajmujących się fotografią. Camerapixo to magazyn skierowany głównie do zawodowców oraz do poszukujących takich właśnie ludzi w celu zlecenia im pracy nad konkretnym pomysłem.

FotoGeA natomiast to magazyn dla fotografa-amatora-podróżnika, dzięki któremu można nauczyć się, jak fotografować przyrodę i architekturę. To coś dla mnie :) Nie mniej jednak, oba magazyny warte są polecenia, zwłaszcza, że są darmowe.

A Wam, który magazyn lepiej przypadł do gustu?

9 thoughts on “Camerapixo i FotoGeA – kolejne e-magazyny o fotografii

 1. Widzę, że gwiazdek już nie ma… A publikację pewnie w wolnej chwili obejrzę, zwłaszcza te drugą…

  1. Ano nie ma, bo wyświetlały się w tym samym miejscu co teraz przyciski Twittera, Facebooka i Blipa. Z gwiazdek nie mam większego ruchu na blogu, a z tych serwisów i owszem, są. Taka mała zmiana :)

 2. Zaraz sobie zobacze te magazyny, bo mnie zintrygowałeś.
  Mnie osobiście bardzo ciągnie fotografowanie ludzi, czyli portret. Jednak pisząć o podróżach nie sposób nie fotografować ludzi… Dlatego raczej obie te dziedziny ( przynajmniej jak dla mnie) fotografii są zbliżone. Ale jak narazie to nie oceniam. Pobiore przeczytam tudzież oglądne… i Pogadamy wtedy… :))

  1. Zapewniam Cię, że fotografowanie przygodnych ludzi w trakcie podróży (patrz okładka magazynu FotoGeA) to zupełnie coś innego niż profesjonalnie przygotowana sesja z modelem/modelką :)

 3. A wiec chodziło Ci o fotografowanie w studiu. Tak to racja. To zupełnie coś innego. Szczerze mówiąc to wiekszej styczności z tym tematem nie miałem, jak do tej pory i dla mnie portet istnieje tylko i wyłącznie w plenerze. Wiec robi sie ciekawie…
  Na razie pobieram FotoGeA, zobaczymy co to z tego wyjdzie…
  I mam pytanie… bo nie moge znaleść nigdzie odnośnika Camerapixo… na tej podlinkowanej nie widze go nigdzie…?? :(

 4. Piotr, dziękuję za linka do Warstw we wstępie. Wszystkim polecam owe magazyny. Drugi z listy dla podróżników, profilem pierwszego pozostanie raczej fotografia reklamowa, komercyjna. Serdecznie pozdrawiam

Komentarze zostały wyłączone.