Wstawiamy ankietę na Facebooka

Poll to aplikacja napisana dla Facebooka, która umożliwia publikowanie ankiet na naszych profilach. Ankiety możemy publikować zarówno na Tablicy jak i w zakładce na profilu. W dalszej części wpisu przeczytacie, jak tę aplikację zainstalować i skonfigurować.

Publikacja ankiety krok po kroku

Całą zabawę rozpoczynamy, jak zwykle, od wejścia na stronę aplikacji i kliknięcia w link “Dodaj do mojej strony” znajdującego się bezpośrednio pod ilustracją.

Klikamy w link "Dodaj do mojej strony"
Klikamy w link "Dodaj do mojej strony"

Następnie przechodzimy na główną stronę naszego profilu i klikamy w link “Edytuj element Strona”…

Klikamy w link "Edytuj element Strona"
Klikamy w link "Edytuj element Strona"

… i znajdujemy na liście aplikacji tę o nazwie Poll.

Poll na liście aplikacji dostępnych na profilu
Poll na liście aplikacji dostępnych na profilu

Najpierw klikamy w link “Ustawienia aplikacji”, a następnie potwierdzamy autoryzację oraz dodajemy zakładkę, pod którą będziemy publikować ankiety.

Klikamy w link "dodaj"
Klikamy w link "dodaj"

Klikając w link “Edytuj” przechodzimy do opcji edycji i publikowania ankiety.

W zakładce “Utwórz ankietę” edytujemy wszystkie elementy ankiety, czyli pytanie, możliwe warianty odpowiedzi oraz tekst wyświetlany na przycisku do głosowania. W opcjach możemy również zaznaczyć, czy ankieta ma być dostępna na naszej Tablicy oraz, czy przy wynikach głosowania mają być wyświetlane awatary osób, które oddały swój głos.

Edycja ankiety w aplikacji Poll
Edycja ankiety w aplikacji Poll

Dzięki tej aplikacji stworzyłem prostą ankietę na stronie fanów mojego bloga. Zachęcam do głosowania :)

Po kliknięciu w link “Wyniki”, oprócz aktualnych wyników ankiety, mamy opcję umożliwiającą zaproszenie naszych znajomych na Facebooku do głosowania. Również na tej stronie mamy możliwość dodawania kolejnych ankiet oraz edytowania i usuwania już istniejących.

Wyniki ankiety w aplikacji Poll
Wyniki ankiety w aplikacji Poll

Podsumowanie

Jak widać aplikacja jest prosta ale skuteczna. Serwis Mashable uznał Poll za jedną z pięciu aplikacji jakie muszą się znaleźć na stronach biznesowych dla fanów na Facebooku. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ ankiety w ogóle mają to do siebie, że angażują użytkowników do działania i interakcji z serwisem.

A Wam jak ta aplikacja się podoba? Korzystacie z niej, czy znacie jakieś alternatywne rozwiązania?

9 thoughts on “Poll – publikujemy ankietę na Facebooku

 1. Artykuł napisany bardzo drobazgowo. Nie wiem czy to źle czy dobrze. Jak dla mnie osobiście nie trzeba aż tak dokładnie pisać. Wystarczy tylko zasygnalizować problem, bo zainteresowani łapią się o co chodzi na Facebooku i szybko sie zorientują.

  Według mnie ankieta jak ankieta. Po prostu kolejna rzecz którą dodali na Facebook. Może się komuś jednak przyda. I tak jak mówisz na pewno integruje z serwisem. Stąd np ten komentarz xD

  1. Ja jestem zdania, że jeśli chodzi o tutoriale, trzeba być jak najbardziej dokładnym w opisach, bo, jak to się mówi "diabeł tkwi w szczegółach".

   Artykuł powstał raczej z myślą o początkujących użytkownikach Facebooka, bo zdaję sobie sprawę, że Ci bardziej doświadczeni dadzą sobie świetnie radę nawet bez tego opisu :)

   1. Masz racje. Bo często można natknąć się na zbyt duży skrót myślowy i pojawia się poważny problem. Niemniejednak uważam, żew tym przypadku bym nie przesadzał. To nie WP, czy CSS tylko zwykły Facebook gdzie nie ma skompliwanych operacji…;)

 2. Muszę przyznać, że czekałem na ten wpis (widziałem zapowiedź na FB). Bardzo przydatna sprawa. Już kiedyś przebłyskiem zastanawiałem się jak uruchomić ankietę, ale jak zwykle z braku czasu wyleciało mi to z głowy. Dzięki za materiał. W przyszłości pewnie skorzystam. Pozdrawiam

 3. Witaj Piotrze.
  Próbowałem na różne sposoby poszukać tej ikonki aplikacji ankiety na swoim profilu.
  Za nic.
  Albo nie ma albo oślepłem.
  Sprawdź proszę i wskaż mi mój błąd.
  Oto mój profil:
  http://www.facebook.com/wodz11

  Pozdrawiam ciepło
  Janusz

  1. Witam. Jeśli chcesz wstawić ankietę do profilu osobistego to to się raczej nie uda. Ankiety działają na stronach biznesowych i społecznościowych, czyli na tzw. fanpejdżach (fanpages).

 4. Panie Piotrze,

  przymierzam się do zrobienia głosowania na FB z użyciem aplikacji poll.
  Jedyny element, którego mi brakuje to informacja, kto zagłosował na daną pracę. Czy jest możliwe, żeby ustawić aplikację tak, abym tylko ja (jako administrator fanpage’a, na którym odbędzie się głosowanie) miała wgląd do wyników głosowania ze wskazaniem, kto zagłosował? Będzie mi to potrzebne do rozlosowania nagród wśród głosujących na zwycięską pracę.

  Pozdrawiam

Komentarze zostały wyłączone.