Statystyki bloga - maj 2010

Takiego miesiąca na blogu, pod względem statystyk, jeszcze nie było. Maj okazał się rekordowy jeśli chodzi o liczbę odwiedzin i użytkowników. To również mój osobisty rekord, ponieważ żaden z poprzednich blogów nie osiągnął takich wyników jak obecny.

Ponad 4 tysiące unikalnych użytkowników

Nie są to na pewno liczby oszałamiające, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że mój blog jest jeszcze stosunkowo młody. W formie, w której teraz go widać istnieje od listopada zeszłego roku. Po tych kilku miesiącach prowadzenia bloga mogę stwierdzić, że połączenie wszystkich moich poprzednich serwisów tematycznych w jeden było udanym pomysłem.

Statystyki bloga (maj 2010) - Przegląd użytkowników
Statystyki bloga (maj 2010) - Przegląd użytkowników

Tak dobre wyniki statystyk to między innymi dość duża liczba nowych wpisów (w maju udało mi się opublikować ich 11), a także fakt, że udało mi się opublikować moje pierwsze w życiu wpisy gościnne (na Lepszym Blogu i Vivee – właściwie to jest “przedruk”, ale za moją zgodą). Agnieszce i Wojtkowi jeszcze raz dziękuję za zaproszenia do współpracy :)

Chcę też podziękować coraz większej ilości autorów innych blogów, którzy wyszli z propozycją wymiany linków. To miłe, zwłaszcza, jeśli tematyka tych serwisów jest zbliżona do tego, o czym piszę u siebie.

Podziękowania dla reklamodawców

Rosnące statystyki coraz częściej owocują zakupem reklam na moim blogu. Na razie jest ich niewiele, ale cieszę się, że są. W tym miejscu chcę podziękować wszystkim tym, którzy zdecydowali się dofinansować blog poprzez swoją reklamę :)

Drobne zmiany i najbliższa przyszłość

W ostatni weekend wprowadziłem na blogu drobne zmiany w jego wyglądzie. Zmienił się kolor nagłówka na głównej stronie, na bardziej stonowany i łagodniejszy dla wzroku. Zmieniłem również font w treściach wpisów, przede wszystkim ze względu na to, że potencjalnymi czytelnikami mojego bloga są osoby niepełnosprawne, mające problemy ze wzrokiem. Myślę, że ta zwiększona czcionka ułatwi czytanie nie tylko im, ale wszystkim, którzy się tu pojawią.

Poza tym, od dziś, równolegle ze statystykami Google Analytics, działa na moim blogu system statystyk serwisu 7point. Chcę przez cały czerwiec przekonać się sam, na własne oczy, jak duże będą różnice między wynikami statystyk tych obu systemów. Za miesiąc napiszę o wynikach tej obserwacji i wtedy zdecyduję, czy zostawić ten nowy system, czy nie.

Zanim to jednak nastąpi, już mogę powiedzieć, że niedługo pojawią się kolejne, nowe artykuły. W przygotowaniu mam dwa wpisy dotyczące aplikacji jakie można, a nawet, według niektórych, trzeba mieć na swoich stronach fanowskich na Facebooku.

Dziękuję Wam

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mój blog się rozwija, a Czytelnikom za to, że go czytają i komentują. Blog ten jest tworzony przede wszystkim dla Was i jestem otwarty na wszystkie pomysły, zarówno jeśli chodzi o tematykę jak i współpracę :)

20 thoughts on “Rekordowy miesiąc na blogu – ponad 4 tysiące unikalnych użytkowników

    1. Dzięki :)

      Przed chwilą wróciłem jeszcze raz do statystyk i okazało się, że wczoraj (31 maja) padł rekord odwiedzin bloga w ciągu jednego dnia – było ich 218.

  1. Ja również gratuluję sukcesów. I dziękuję za to, że zgodziłeś się wymienić linkiem z moim blogiem. Jest mi bardzo przyjemnie.

  2. Z doświadczenia widzę, że Google zaniżają statystyki. Ale nie dam sobie ręki uciąć, że to inni czasem ich może nie zawyżają ;) W każdym razie według wielu osób statystyki Google są najbardziej wiarygodne i to one są najczęściej brane pod uwagę.

  3. Heh, a u mnie efekt wykopu zrobił wczoraj 7 tysięcy odwiedzin. Szkoda, że za tydzień będzie ich tylko ze 100 :(

  4. Ostatni "TVP ucisz tych pieprzonych kibiców". Trochę zawiera przekleństw, bo pisał to co dokładnie czuje, więc za bardzo nie ma się czym chwalić.

  5. patrząc na te statystyki ja mam nieco więcej odsłon, oraz o wiele niższy współczynnik odrzuceń, stąd widzę, że jak ktoś przychodzi do mnie, to jednak coś czyta. ;] cienko jednak wyglądają unikalni użytkownicy, tutaj mam ich sporo mniej. bloga też prowadzę od października tamtego roku, także wynik uważam za akceptowalny. ;]

Komentarze zostały wyłączone.