Ruszyła oficjalna strona gry Civilization V - civilization5.com

Dziś ruszyła pełna wersja oficjalnej strony internetowej gry Sid Meier’s Civilization V. Tym samym wiemy o grze już nieco więcej niż do tej pory. A co dokładnie można znaleźć na stronie najnowszej odsłony Cywilizacji? Zapraszam do dalszej części wpisu.

18 cywilizacji do wyboru – nadal bez Polski

Sprawdziły się moje przewidywania, że w podstawowej wersji gry raczej nie mamy co liczyć na to, że będziemy mogli grać Polską. Do wyboru będzie 18 różnych cywilizacji, w tym tak egzotyczne z naszego punktu widzenia jak Siam (obecna Tajlandia), czy Songhai (istniejąca kiedyś w Afryce). Pozostaje więc czekać cierpliwie, co najmniej do wydania pierwszego dodatku do gry. Może wtedy jej autorzy wezmą pod uwagę petycję o włączenie Polski do listy grywalnych cywilizacji.

civilization5.com - Strona główna
civilization5.com - Strona główna

Więcej zrzutów ekranowych w galerii

W dziale Media znalazło się trochę więcej zrzutów ekranowych w stosunku do tego co przez dłuższy czas znajdowało się na dotychczasowej wersji serwisu. Wygląda to na prawdę imponująco. Ciekawe jaki sprzęt “uciągnie” tę grę ;) Nie przybyło, niestety, filmów wideo. Nadal jest tylko pierwszy trailer.

Profile gry na serwisach społecznościowych

Nie mogło oczywiście zabraknąć i tego elementu. Civilization V ma swoje profile na Facebooku i Twitterze.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, stronie wizualnej serwisu nie można nic zarzucić. Osobiście bardzo mi się podoba i jeśli chociaż trochę odzwierciedla ona interfejs gry to tylko przyklasnąć. Jedyny mankament, na który mogą narzekać niektórzy to fakt, że duża część witryny jest wykonana w technologii Flash. Osobiście nie przeszkadza mi to aż tak bardzo. Teraz pozostaje nam tylko czekać na kolejne wieści dotyczące gry. Ja nie mogę się już doczekać wersji demo, a Wy? :)

7 thoughts on “Ruszyła oficjalna strona Sid Meier’s Civilization V

  1. Na Facebooku właśnie pojawiła się informacja, że światowa premiera gry będzie miała miejsce 24 września (w USA 3 dni wcześniej).

  2. Fajnie przedstawili te cywilizacje, jeszcze jakby tak polski język usłyszeć to naprawdę miło by było…

  3. Trochę mnie martwi steam, przy moim internecie, te aktualizacje będą się ściągały pare dni :/ Chyba czas postarac się o lepszy internet :) Ale gorsze są p[roblemy ze steamem, w dniu preiery raczej nie będzie co liczyć na zaktualizowanie, przez najlepszy komunikat "sieci steam są zbyta zajęte…"

    1. Ja wczoraj ściągnąłem demo gry ze Steam i nie było tak tragicznie jak kiedyś z Empire: Total War. Połączenie było dość szybkie i nie zrywało się.

Komentarze zostały wyłączone.