nk.pl

Zrobiłem dziś to, co zamierzałem zrobić już dawno, tylko nie było jakiejś specjalnej okazji. Usunąłem z Naszej Klasy oba swoje konta, zarówno osobiste jak i oficjalne, tego bloga. Powodem tej decyzji nie jest jedynie zmieniony regulamin.

Dlaczego usunąłem konta z Naszej Klasy?

Jednym z powodów jest oczywiście nowy regulamin, który jest dla mnie nie do zaakceptowania. Wiem, że podobnymi zapisami posługuje się Facebook, ale mam do niego większe zaufanie niż do NK.

Zmiana regulaminu była tak naprawdę pretekstem do usunięcia kont. Głównym powodem jest brak interesujących mnie funkcjonalności serwisu. Takie opcje, jak prezenty za eurogąbki, czy zapowiadane w najbliższym czasie wprowadzenie gier online w ogóle mnie nie interesują. Z gier nie korzystam (z braku czasu i chęci) nawet na Facebooku, który całkowicie przejął moją aktywność w serwisach społecznościowych w sieci.

Zapraszam na Facebooka

Po wypróbowaniu naszych rodzimych serwisów mikroblogowych, BLIPa i Flakera, całą swoją aktywność przeniosłem na Facebooka, którego funkcjonalności całkowicie pokrywają się z moimi potrzebami kontaktu ze znajomymi w sieci. Nie bez znaczenia jest dla mnie również profil użytkowników Facebooka oraz ich reakcje na moją aktywność w serwisie.

Dlatego też zapraszam wszystkie zainteresowane osoby, które śledziły mnie na Naszej Klasie do przyłączenia się do moich znajomych na Facebooku. Podobnie jak to było w przypadku Naszej Klasy prowadzę na Facebooku dwa oddzielne profile: osobisty oraz stronę fanów bloga (tzw. “fan page”).

Podsumowanie

Osobiście ciekaw jestem bardzo, jak mocno zmiana regulaminu wpłynie na ilość osób, które tak jak zdecydują się na usunięcie swoich kont z NK. Przez te kilka dni od wtorku zrobiło to podobno ok 140 tysięcy ludzi, czyli 1% wszystkich użytkowników serwisu. Czy Wy też należycie to tego grona?

17 thoughts on “Ja też usunąłem konta z Naszej Klasy

  1. Chciałabym należeć do tego grona, bo ten brak funkcjonalności NK też mi się nie podoba. Ale w przypadku konta prywatnego szkoda mi tracić tak dużej bazy kontaktów do znajomych, a często jest to jedyne miejsce, w którym mam zapisaną część osób. W przypadku konta oficjalnego – szkoda mi go skasować, bo NK znajduje się ciągle wśród TOP10 stron zewnętrznych kierujących ruch na mojego bloga. Na oficjalnym profilu mam ponad 6 tys. znajomych :).

 1. Kiedyś, jak przechodziło się z Grona na Naszą-Klasę, to się było fajnym. Teraz jesteś fajny, gdy kasujesz konto na NK i witasz Facebooka.

  Dobry krok z usunięciem konta, którego ja nigdy nie musiałem stawiać :)

 2. Ja już uczyniłem ten krok 4 miesiące temu, i wcale nie żałuje:) Wiedziałem co się święci! Imo nasza-klasa od pewnego czasu zmierzała w bardzo złym kierunku, stając się ostoją spamerów, nastawioną wyłącznie na zysk z reklam, a nie na dobro i wygodę użytkowników. Nie mam wogóle zaufania do nowej marki nk.pl.

 3. Ja zamierzam usunąć tam konto właśnie ze względu na ich nowy 'regulamin'. Chcą mieć do wszystkiego prawa. Oficjalne konto zostawię :)
  Jeszcze na NK dali płatne emotikony! Jak można za to płacić?

  1. PS. NK może teraz robić z naszymi zdjęciami, imieniem i nazwiskiem co zechce. Tak dbają o prywatność. Co innego mówią, co innego piszą.

 4. …popieram i też znikam z naszej klasy, a tak pięknie to rokowało, niestety komercja wzięła górę.

 5. Wiecie, że trzeba wysłac jeszcze do nich pismo po usunięciu konta, z prośbą o usunięcie danych z serwera? Bo tam wszystko zostaje…

 6. Skasowałem, jeszcze konto na grono zostało – ale już się na nie nie loguje. Przeniosłem się na FB :)

 7. ja usunałem konto dziś i tak jak i ty jestem ciekaw czy ludziej pójdą też w tym kierunku… no i główne pytanie co będzie z nk i co admini zrobią w tym wypadku…

Komentarze zostały wyłączone.