Foto doradca

Z pewnym opóźnieniem, spowodowanym moim urlopem, publikuję poniżej informację, jaką dostałem mailem od redakcji nowego magazynu fotograficznego o charakterze poradnikowym – Foto doradca. Jego zawartość wydaje się dla mnie być na tyle interesująca, że mimo opóźnienia, postanowiłem napisać kilka słów na jego temat.


Na początek informacja prasowa:

Mamy zaszczyt poinformować, że w sprzedaży ukazał się nowy magazyn fotograficzny – „Foto doradca”. To kwartalnik poświęcony w głównej mierze akcesoriom foto-video oraz poradom, jak robić dobre zdjęcia o różnej tematyce. Co więcej do każdego numeru dołączony zostaje prezent w postaci foto-dodatku. W pierwszym wydaniu ściereczka z mikrowłókien.

W czasopiśmie znajdą Państwo dział pełniący rolę poradnika o akcesoriach fotograficznych, gdzie zawarto wyczerpujące informacje na temat poszczególnych foto-dodatków: jak działają, gdzie i w jaki sposób należy je stosować. Druga część magazynu to m.in. porady fachowców (w pierwszym numerze w zakresie kompozycji, fotografii artystycznej, makrofotografii przyrody) oraz wiele artykułów o nowościach, jakie pojawiły się i pojawią na rynku fotograficznym. W czasopiśmie znalazły się również zupełnie nowe działy, takie jak: ”Mały majsterkowicz”, „Odjechane dodatki”, „Ciekawe a mało znane” oraz „Prawda czy mit”. Nie zabrakło oczywiście testów i konkursu fotograficznego zorganizowanego dla czytelników.

Magazyn ukazał się w Empik’u oraz w sieci salonów prasowych RUCH. Sprzedaż będzie prowadzona również drogą internetową w wybranych sklepach fotograficznych.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie magazynu www.fotodoradca.pl

Komentarz

Po przejrzeniu spisu treści pierwszego numeru magazynu można stwierdzić, że jest to magazyn skierowany do pasjonatów-amatorów fotografii, którzy nie szczędzą swoich oszczędności w rozbudowywaniu swoich systemów lustrzankowych. W publikacji pełno jest bowiem opisów różnego rodzaju akcesoriów, które pomagają rozszerzyć możliwości techniczne posiadanego przez nas sprzętu. Mnie osobiście, na przykład, zaciekawił artykuł o adapterach i pierścieniach umożliwiających zamontowanie do aparatu różnego rodzaju obiektywów.

Okładka magazynu "FOTO doradca"
Okładka magazynu "FOTO doradca"

Pierwsze wrażenie dotyczące magazynu jest bardzo pozytywne. Jedynym zagrożeniem jakie widzę dla papierowej wersji publikacji jest Internet i dostępne w nim informacje. Nie mniej jednak, życzę autorom magazynu powodzenia w jego tworzeniu i sprzedaży.

Jestem ciekaw, czy ktoś z Was kupił już ten kwartalnik? Jeśli tak, napiszcie w komentarzach jakie są Wasze wrażenia po jego lekturze? Czekam na Wasze opinie.

Jeden komentarz na temat “Foto doradca – nowy magazyn fotograficzny o charakterze poradnikowym

  1. Już za dużo jak dla mnie by było tych czasopism… :) W miarę regularnie kupuję Digital FOTO-VIDEO i polecam :)

Komentarze zostały wyłączone.