Blog Day

Dziś, jak co roku, blogerzy na całym świecie mają swoje święto – BlogDay. Przyłączając się do świętowania przedstawiam Wam w dalszej części wpisu pięć blogów, na które szczególne zwróciłem uwagę przez ostatnie 12 miesięcy.

W kolejności alfabetycznej są to blogi:

Dylematy filolożki – jako propagator i zwolennik przestrzegania poprawności w stosowaniu reguł naszego rodzimego języka, polecam blog Magdaleny Bród, specjalistki w tej dziedzinie, świeżo upieczonej Pani magister filologii polskiej :) Autorka, niczym profesor Miodek wyjaśnia w nim zawiłości języka polskiego, szczególnie w słowie pisanym. Na łamach jej bloga możemy również zadać jej pytanie, a Ona na pewno wyjaśni nam nasze wątpliwości – sprawdzone :).

Lepszy Blog – blog Wojciecha Usarzewicza to obowiązkowa lektura dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z blogowaniem. Z niego dowiecie się, jak prowadzić bloga w taki sposób, aby przyciągał wielu czytelników, a z czasem przynosił nam dochody.

Pozytywna Kuchnia – nawiązując do kulinarnej tematyki bloga, uważam, że jest on prawdziwym rodzynkiem w cieście lub wisienką na torcie wśród zaproponowanych dziś serwisów, ponieważ dawno nie widziałem i nie czytałem w polskim internecie tak profesjonalnie prowadzonego bloga. Zaangażowanie jego autorki, Doroty Bulbiak jest godne podziwu i naśladowania. Wystarczy powiedzieć, że większość z przepisów na proponowane przez Nią potrawy jest opatrzona zdjęciami oraz filmami instruktażowymi. Polecam Wszystkim, a szczególnie tym, którzy dbają o zdrowe odżywianie się :)

Warstwy.com – to blog o grafice komputerowej prowadzony przez Adama Majchrzaka. Nie znajdziecie w nim jednak porad jak wykonać daną rzecz w Photoshopie, czy innym pliku graficznym. Autor skupia się na łamach swojego dziennika internetowego na sposobach organizacji pracy projektanta stron internetowych oraz o zawiłościach w kontaktach grafika z klientem.

Wciąż czarna – to blog Anny Bartuszek, chorej na stwardnienie rozsiane dziewczyny, z którego dowiecie się, między innymi, o przebiegu i postępach w leczeniu tej choroby.

P.S. Tak się składa, że tym wpisem obchodzę mały jubileusz na blogu. Jest to bowiem dwusetny artykuł jaki się na nim ukazał :)

6 thoughts on “BlogDay 2010 – moje propozycje

  1. Piotrze, dziękuję Ci bardzo za to wyróżnienie. To bardzo miłe. Nie spodziewałem się tego. To mobilizujące. W przyszłości, jeśli czas pozwoli na Warstwach pojawią się nowe kategorie, również z tutorialami.

    Pozdrawiam serdecznie

    1. Nie ma za co ;) Widziałem Twój blog w polecanych nie tylko u mnie i bardzo się z tego cieszę, bo powinien być mocno reklamowany i czytany :)

Komentarze zostały wyłączone.