Śnieżna zima to kłopot nie tylko dla drogowców, kierowców czy kolejarzy, ale przede wszystkim dla osób starszych i niepełnosprawnych poruszających się o kulach i laskach. Kiedy na chodnikach zalega śnieg i lód stają się one całkowicie bezużyteczne a nawet niebezpieczne, jeśli nie zostaną odpowiednio wyposażone.

Ostatnio jedna ze znajomych na Facebooku – pozdrawiam Cię Marta :) – zapytała mnie jakie znam zabezpieczenia kul przed ślizganiem się. Poszperałem trochę w Internecie i w zasadzie jedynym rozwiązaniem, które spotkałem są specjalne gumy z metalowymi kolcami. Wygląda to tak jak na zdjęciu poniżej.

Gumy z kolcami na kule i laski
Gumy z kolcami na kule i laski

Wybierając takie gumy należy zwrócić uwagę na średnicę jaką ma nasza laska lub kula. Ważne jest też to, aby w komplecie znalazły się gumowe nakładki na metalowe kolce. Umożliwiają one bezpieczne chodzenie we wnętrzach i zapobiegają niszczeniu podłogi. Nie muszę chyba mówić o tym, jak takie metalowe kolce są niebezpieczne na śliskich podłogach wykonanych z terakoty czy kamienia.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne rodzaje zabezpieczeń kul na zimę to opiszcie je w komentarzach.

Ten wpis jest częścią minibloga. Artykuły z niego nie pojawiają się na stronie głównej bloga ani w jego kanale RSS.

rss Dodaj do swojego czytnika kanał RSS minibloga.

6 thoughts on “Kule i laski w zimie

  1. To też ciekawe rozwiązanie i chyba wygodniejsze od tych gum, bo wygląda na to, że wystarczy te kolce odwrócić do góry i po kłopocie. Dzięki za link :)

   1. Te Niemieckie kolce są bardzo niewygodne i pod wpływem ciężaru bardzo szybko się wyginają, gumki z kolcami według mnie są bardziej praktyczne (z mojego doświadczenia).

   2. Witam i pozdrawiam wszystkich, od dawna poszukuje takich gum z kolcami które Piotr znalazł, jeśli można bardzo prosiłbym o link gdzie takie można kupić. z góry dziękuję
    Piotrek

Komentarze zostały wyłączone.