diki.pl

Dziś chciałbym Wam przybliżyć serwis diki.pl i jednocześnie zaprosić do wzięcia udziału w pierwszym konkursie z nagrodami dla Czytelników bloga. Szczegóły poznacie w dalszej części wpisu.

diki.pl

diki.pl to, jak widać ze zrzutów ekranowych, multimedialny słownik języka angielskiego online. Jego głównym zadaniem, dostępnym z poziomu strony głównej jest tłumaczenie wpisanych przez użytkownika słów i fraz z języka angielskiego na polski. Chociaż wygląd strony głównej diki.pl do złudzenia przypomina tłumacza Google, to, w porównaniu do serwisu zza wielkiej wody, nie oferuje on tłumaczenia długich tekstów. Za to po wpisaniu słowa lub wyrażenia i kliknięciu przycisku “przetłumacz” zostajemy przekierowani na stronę, gdzie znajdziemy sporo przykładów użycia danego słowa lub wyrażenia wraz z tłumaczeniem i, co najważniejsze, możliwością odsłuchania wymowy.

diki.pl - strona główna
diki.pl - strona główna

W ramach serwisu diki.pl dostępne są również podcasty w języku angielskim podzielone na dziewięć kategorii. Nie od dziś wiadomo, że słuchanie kogoś, kto mówi w jego ojczystym języku jest również dobrym sposobem nauki.

Poza tym możemy słownik diki.pl zainstalować w pasku wyszukiwania czterech najpopularniejszych przeglądarek internetowych: Internet Explorer, Firefox, Chrome i Opera. Brakuje niestety na tej liście przeglądarki Safari.

Dla webmasterów udostępniono również możliwości wstawienia na stronę dwóch gadżetów.

Sądząc po ilości ludzi, którzy polubili profil słownika na Facebooku produkt nie jest zbyt nowy i już zdążył zebrać sporą społeczność wokół siebie. Ogólnie rzecz biorąc diki.pl mi się podoba i będę z niego korzystał równocześnie z serwisem Google, który umożliwia tłumaczenie dłuższych tekstów (nie jest to może mistrzostwo świata w jakości tłumaczenia, ale dobre to niż nic).

Zasady konkursu i nagrody

Zasady konkursu są proste:

Napisz krótki komentarz, w jaki sposób serwis diki.pl mógłby zostać ulepszony. Co chciałbyś/chciałabyś w nim zmienić?

Na Wasze pomysły czekam od dziś przez najbliższe dwa tygodnie, czyli do 26 stycznia włącznie. Komentarze tylko z tego okresu będą brane pod uwagę przy rozdawaniu nagród.

Do wygrania w konkursie są cztery równorzędne nagrody (każda o wartości 160 zł), a są nimi kupony z kodem dostępu do internetowego kursu języka angielskiego na multimedialnej platformie etutor.pl ściśle powiązanej ze słownikiem diki.pl. W ramach kursu dostępnych jest między innymi:

 • 44 filmy wideo wyjaśniające gramatykę angielską
 • 150 multimedialnych lekcji na poziomach od początkującego do zaawansowanego
 • 150 teledysków angielskich
 • 200 tekstów i dialogów z nagraniami MP3 lektora
 • 100 000 słów do nauki z nagraniami wymowy lektora
 • ćwiczenia gramatyczne i rozmówki angielskie

Po dwóch laureatów konkursu wskażę ja i jego organizator/pomysłodawca. Wyniki ogłoszę w oddzielnym wpisie na blogu. Jak napisałem na początku, jest to pierwszy konkurs organizowany na moim blogu, więc nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was do zabawy. Powodzenia :)

Aktualizacja

Konkurs został zakończony a wyniki ogłoszone.

8 thoughts on “Diki.pl – multimedialny słownik angielskiego online. Konkurs dla Czytelników bloga.

 1. Widzę chwilowy brak komentarzy, więc pewnie pewnie albo wszyscy ostro myślą albo nie chcą się wychylać przed konkurentami :) Ja dopiero analizuję i kombinuję co by tu zaproponować, więc mój proces myślowy jeszcze trochę potrwa.

  1. Dlatego właśnie dałem w porozumieniu z organizatorem konkursu dwa tygodnie na zapoznanie się z serwisem i uwagi :) Pośpiech w tym przypadku nie jest wskazany ;)

 2. Świetny, multimedialny słownik. Posiada wiele technicznych słów i zwrotów, co na pewno jest ogromną zaletą.
  Sądzę, że dobrze by było aby każde słowo i zwrot miały ilustrację oraz przykłady – póki co, niektóre tłumaczenia ich nie posiadają.

  Ponadto, świetnym pomysłem byłoby dodawanie wideo oraz nagrań, które zawierałyby wyszukiwane zwroty i słowa, aby można było się z nimi osłuchać na podstawie np. dialogu.

  Brakuje również możliwości zainstalowania słownika w przeglądarce, tak aby po dwukrotnym kliknięciu na dane słowo wyświetlało się jego tłumaczenie :-)

 3. Naprawdę dobry słownik, nareszcie coś bez reklam:)

  Ciężko wymienić jakiekolwiek braki. Może przydałaby się możliwość sprawdzenia ilości wyświetleń każdego słówka albo chociaż ranking z najpopularniejszymi zwrotami?

 4. Dziwne, że jeszcze wcześniej nie słyszałam o Dikim.

  Jestem zachwycona jego "lekkością" i myślę że powinien się on rozwijać w tym kierunku.

  Wiele ciekawych pomysłów podsunęli moi poprzednicy, ale na pewno ciekawą rzeczą byłyby wykresy i innego typu statystyki. Z chęcią dowiedziałabym się czego uczą się inni użytkownicy Diki.pl i z czego warto się nauczyć.

 5. Porównywałem z konkurencją, i Diki.pl ma dużo ciekawszą zawartość i nie ma reklam! Jeśli chodzi o ulepszenia, to jedyną kwestią, o której pomyślałem to dalsza rozbudowa zawartości słownika o nowe zwroty branżowe/techniczne :-)

 6. A z jaką konkurencją porównywałeś? :) bo ja znam też konkurencję o znacznie bogatszej treści niż diki :) nie wiem, czy to miejsce, więc wolę nie wymieniać z nazwy…

 7. Wszystkich zainteresowanych informuję, że wysłałem wczoraj do organizatora konkursu maila z prośbą o wyznaczenie osób do nagrody. Jak tylko dostanę odpowiedź napiszę o tym informację w oddzielnym wpisie na blogu.

Komentarze zostały wyłączone.