Przejrzałem dziś statystyki bloga i dokonałem na nim kilku drobnych zmian.

Przede wszystkim wyłączyłem wtyczkę GD Star Rating, która okazała się mało popularna. Usunąłem też przycisk umożliwiający automatyczną publikację linka wpisu na Blipie. W moim przekonaniu przegrywa on coraz bardziej z możliwością dzielenia się treścią znalezioną w Internecie na Facebooku.

I właśnie dlatego postawiłem na zwiększenie możliwości interakcji czytelników bloga mających swoje konta na Facebooku. Oprócz obecnego już od dłuższego czasu przycisku umożliwiającego udostępnienie linków do wpisów dodałem również opcję umożliwiającą ich polubienie.

Zostawiłem za to możliwość dzielenia się linkami do wpisów na Twitterze, ale przycisk przeniosłem na koniec artykułów, bo wydaje mi się, że tam jest jego naturalne miejsce.

Od dziś jest też dostępna na blogu ankieta, która ma mi pomóc w promocji kanału RSS bloga.

Jeśli chcielibyście widzieć jeszcze jakieś zmiany na blogu, które ułatwiłyby Wam korzystanie z niego to jestem otwarty na propozycje.

Ten wpis jest częścią minibloga. Artykuły z niego nie pojawiają się na stronie głównej bloga ani w jego kanale RSS.

rss Dodaj do swojego czytnika kanał RSS minibloga.

2 komentarz(e)y na temat “Drobne zmiany na blogu – pożegnanie z GD Star Rating i Blipem

  1. "Tweet this" wreszcie na końcu. Zawsze mnie irytował fakt (nie tylko na Twoim blogu) że te linki przeważnie są na początku (moje lenistwo. Już mi się nie chciało cofać :D) . Co do zmian ułatwiających korzystanie to nie ma pomysłów. Iintegracja z facebook'iem jest, oraz wersja dla urządzeń mobilnych (dla mnie bardzo ważna sprawa) też jest.

    1. Właśnie tak też pomyślałem, że wszelkie możliwości polecania tekstu powinny być na jego końcu no i mam nadzieję, że to pomoże w ich promocji. Dzięki za opinię :)

Komentarze zostały wyłączone.