mockingbird

Dzięki jednemu z zagranicznych blogów o grafice trafiłem na Mockingbird, czyli narzędzie online do tworzenia szkiców stron i aplikacji internetowych. To pierwszy taki serwis, z którego skorzystałem i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem jego możliwości.


Po pierwsze, aby stworzyć szkic strony lub aplikacji internetowej nie musimy pobierać, ani instalować żadnego programu. Wszystko dzieje się online, dlatego po zapisaniu naszego projektu dostęp do niego mają wszystkie zainteresowane nim osoby. Gotowy projekt możemy zapisać również w plikach PDF i PNG.

Szkic strony tworzymy na obszarze, którego wielkość w pikselach możemy dowolnie ustalić. Bardzo pomocna w dokładnym rozmieszczeniu poszczególnych elementów strony jest siatka, w której możemy ustalić odległości pomiędzy liniami.

Wszystkie dostępne elementy umieszczamy na szkicu za pomocą mechanizmu przeciągnij i upuść, a następnie możemy je dowolnie modyfikować (wpisywać tekst, ustalać jego wielkość, a także ustalać wielkość samego elementu). W dokładnym dopasowaniu poszczególnych elementów pomaga nam przyciąganie ich do siatki.

Mockingbird - szkielet bloga
Mockingbird - szkielet bloga

Korzystanie z Mockingbird nie jest darmowe. Najtańszy miesięczny abonament wynosi obecnie 9 USD, najdroższy 85 USD, ale płacimy je tylko za miesiące, w których korzystamy z narzędzia. Wszystkie nasze projekty trzymane są w archiwum i dostępne po ponownym opłaceniu abonamentu. Testować Mickingbird możemy za darmo, ale w tej opcji nie mamy możliwości zapisania projektu.

Mockingbird działa na Chrome, Firefox i Safari oraz, co ciekawe, nie potrzebuje do tego Flasha, ponieważ oparty jest na frameworku Cappuccino.

Ciekaw jestem czy korzystacie w ogólne z takich narzędzi jak Mockingbird? Robicie szkice stron na komputerze, papierze, czy od razu projektujecie w Photoshopie? A może znacie inne narzędzia online tego typu jak Mockingbird?

3 komentarz(e)y na temat “Mockingbird – narzędzie do tworzenia szkiców stron internetowych i aplikacji

  1. Super! Nie znałem wcześniej i przyznaję, że mi się podoba, bo… To, co niegdyś robiłem na kartce – robię teraz w sieci! I nie muszę pakować całego bloku rysunkowego z laptopem, bo wszystko mam na dysku! Dziękuję :)

  2. Ja zawsze robiłem projekty wstępnie na kartce z rozrysowaniem wymiarów. Oczywiście zawsze musiałem poprawiać, bo na kartce coś co wydawało mi się ok w praktyce wychodziło koszmarnie i trzeba było korygować wymiary.

  3. Ja jednak zostaje przy standardowej kartce, jakoś najlepiej mi się tak pracuje, aczkolwiek w programie można zrobić to przejżyćie

Komentarze zostały wyłączone.