The Hello Bar

Od kilku dni testuję mały gadżet na bloga o nazwie The Hello Bar. Usługa jest jeszcze w fazie beta i rejestracja w nim odbywa się dzięki zaproszeniom. Na dzień dzisiejszy mam jeszcze do rozdania 5 takich zaproszeń. Jak je zdobyć? Szczegóły w dalszej części wpisu.

The Hello Bar to kolorowy pasek na górze strony, który świetnie nadaje się do zakomunikowania czytelnikom bloga czegoś ważnego.

Jak skonfigurować pasek The Hello Bar?

Po zarejestrowaniu się w serwisie dostajemy do dyspozycji narzędzie do skonfigurowania paska informacyjnego.

Ustawienia paska The Hello Bar
Ustawienia paska The Hello Bar

Przede wszystkim możemy ustalić w nim treść, którą chcemy przekazać. Możemy to zrobić na trzy sposoby:

 • wpisać tekst statyczny
 • ustawić pobieranie nagłówków z kanału RSS
 • ustawić pobieranie treści z konta na Twitterze

Kolejną rzeczą jaką możemy zrobić jest ustalenie wyglądu paska The Hello Bar. Do wyboru mamy kolor paska, kolor zwykłego tekstu, kolor linków oraz rodzaj fontu. Do dyspozycji mamy kilka gotowych szablonów lub prosty panel do indywidualnych ustawień.

W zakładce Settings możemy ustawić między innymi:

 • jak szybko po wejściu na stronę pasek The Hello Bar ma się pojawić
 • czy ma automatycznie zniknąć, a jeśli tak to po jakim czasie od pojawienia się
 • czy linki w nim zawarte mają otwierać się w tym samym, czy w nowym oknie
 • czy użytkownik może sam zamknąć pasek

Gdy już to wszystko skonfigurujemy pojawi nam się kod, który możemy wstawić na stronę w sekcji <body> (ja na swoim blogu wstawiłem ten kod w pliku header.php swojego szablonu). Jeżeli ktoś nie chce grzebać w plikach to otrzymany kod może wpisać w oknie edytora i opublikować jako post. Autorzy gadżetu piszą na swoim blogu, że można to zrobić na kilku platformach blogowych (Blogger, Tumblr, WordPress). Ja przećwiczyłem to na WordPressie i tu uwaga: kod trzeba wkleić w trybie edytora ustawionym na HTML. Kod wpisany w trybie Wizualnym nie spowoduje wyświetlenia paska.

Zarządzanie i statystyki The Hello Bar

Samo ustawienie paska i wklejenie kodu na stronę to jeszcze nie koniec możliwości The Hello Bar. Kiedy już wkleimy kod dostaniemy w serwisie dwie zakładki umożliwiające zarządzanie paskami (ponieważ możemy mieć ich więcej niż jeden) oraz podgląd w statystyki kliknięć.

W zakładce Manage pojawia się lista wszystkich naszych pasków, gdzie możemy je włączać lub wyłączać (bez konieczności usuwania kodu ze strony), pobrać do nich kod lub usunąć je z listy.

The Hello Bar - Zarządzanie
The Hello Bar - Zarządzanie

W zakładce Stats mamy podgląd do statystyk kliknięć w pasek w stosunku do jego liczby wyświetleń (coś jak w reklamach).

The Hello Bar - Statystyki
The Hello Bar - Statystyki

Podsumowanie i zaproszenia

Jak więc widać gadżet jest mały, ale jego możliwości są całkiem spore. Tak jak pisałem wcześniej świetnie nadaje się do przeprowadzania okresowych akcji promocyjnych, zwrócenia szczególnej uwagi czytelników na jakieś wydarzenie lub treść, itp. Jedyny, dość poważny minus, który zauważyłem to brak obsługi “polskich” liter w tekście pojawiającym się na pasku. Miejmy nadzieję, że jest to tylko problem przejściowy związany z tym, że usługa jest obecnie w fazie testów.

Jeśli ktoś chce pobawić się The Hello Bar samemu to mam na chwilę obecną 5 zaproszeń do rozdania. Chętnych proszę o pozostawienie adresu e-mail w komentarzach pod wpisem.

7 thoughts on “The Hello Bar – powiedz coś ważnego Światu

 1. Hej Piotrze, czy jesteś pewien, że hellobar jest do czegokolwiek potrzebny?
  Na pierwszy rzut oka wydaje się łączyć kilka modułów w jeden i sobie importować (wierzę, że do własnych-marketignowych celów) Twoje statystyki…
  pozdr.

Komentarze zostały wyłączone.