Banner na Facebooku

Od dłuższego już czasu na profilach osobistych, a od niedawna także na stronach społecznościowych i biznesowych na Facebooku na samej ich górze można wstawić 5 zdjęć. Bardzo szybko okazało się, że można ten fakt kreatywnie wykorzystać do uatrakcyjnienia wyglądu takiego profilu tworząc banery.

Ponieważ stworzenie takiego baneru dla mniej wtajemniczonych osób jest dość skomplikowane, sieć bardzo szybko zareagowała na potrzebę ułatwienia ludziom zaprojektowania takich grafik i umieszczenia ich na profilu. Przetestowałem kilka aplikacji do tego służących i serwis fBanners jest moim faworytem.

Dlaczego fBanners?

Ponieważ:

 1. Korzystanie z tej usługi jest darmowe.
 2. W ramach serwisu istnieje olbrzymi katalog gotowych banerów, podzielonych na kilkadziesiąt kategorii, które możemy zamieścić na naszych profilach jednym kliknięciem.
 3. fBanners udostępnia nam narzędzia online do samodzielnego zaprojektowania baneru i umieszczenia go na profilu.

Jak stworzyć banner i umieścić go na profilu?

 1. Przechodzimy do aplikacji.
 2. Wstawiamy obrazek z komputera jako tło (najlepiej jeśli od razu będzie miał on wymiar 68×493 piksele, wtedy nie będzie potrzeby jego kadrowania i przycinania, chociaż w samej aplikacji też możemy to zrobić).
 3. Do zaimportowanego obrazka możemy dodać napis, który możemy z kolei ozdobić kilkoma efektami, takimi jak cień czy outline.
 4. Klikamy w przycisk Upload banner to Facebook i czekamy na efekty. Aplikacja sama zajmie się podziałem całego baneru na 5 zdjęć i umieszczeniem ich w odpowiednim miejscu na stronie naszego profilu.
fBanners.com - interfejs aplikacji
fBanners.com - interfejs aplikacji

Niestety żadna z aplikacji, której spróbowałem nie potrafiła umieścić takiego baneru na stronie fanowskiej mojego bloga na Facebooku. Być może jest tak dlatego, że zmiana wyglądu fanpejdży nastąpiła niedawno i trzeba na to jeszcze poczekać. Gdyby ktoś znał taką aplikację, byłbym wdzięczny za informację w komentarzu.

Jak zwykle proszę was też, żebyście podzielili się waszymi dziełami w komentarzach :)

19 thoughts on “Jak zaprojektować i wstawić banner na Facebooku?

 1. Na stronie fanowskiej nie da się osiągnąć takiego efektu ponieważ zdjęcia są ustawiane losowo, przy każdym odświeżeniu zmienia się kolejność. Można jedynie proporcjonalnie ustawić 5 grafik dla których nie ma znaczenia kolejność. Pozdrawiam.

 2. Narzędzie średnie, z wad mogę wymienić:
  – brak podglądu, jak opublikujemy już zdjęcia nie możemy ich edytować, np przesunąć by się lepiej “kroiło”
  – brak możliwości jednoczesnego wybrania tła i grafiki, jedynie w domu PS zostaje.
  – brak polskich znaków, choć to tak nie przeszkadza. Ale np brak niektórych znaków ASCI np serca już tak.

  Podsumują, mam by mieć. Ale chętnie wymienię na coś lepszego.

 3. Witaj, bardzo fajny wpis, śledzę Twojego bloga na bieżąco i bardzo mi się podoba.
  Co do wpisu, szkoda że fb nie pozwala użyć tej aplikacji dla fan page-ów.. próbowałem to zrobić przechodząc na “korzystaj z fb jako strona” ale niestety nie ma takiej możliwości…
  Nie mam już pomysłu jak ciekawie rozwinąć profil mojego fan paga

 4. Hej
  Próbowałem ręcznie wstawić taki właśnie banner (składający się z 5 obrazków o wymiarach 97×68) no i niestety efekt taki, że obrazki rozmieszczają się losowo przy każdym wejściu na likepage.
  Ostatecznie ma to kształt taki: http://www.facebook.com/pages/Destyaltor/200665136629482
  Masz (-cie) może pomysł albo wiedzę jak przeskoczyć problem z losowością obrazków na pasku likepage?
  pozdr.

  1. mam ten sam problem z losowością zdjeć na banerze. Za każdym razem gdy odświeże stronę zdjecia bannera są na innych pozycjach. Czy ktoś wie jak to ustaweić??

 5. Od momentu kiedy skorzystałem z opisanego w tym poście serwisu żaden z obrazków wchodzących w skład banneru nie zmienia się losowo. Działo się to tylko wtedy, jak próbowałem te grafiki ustawić samodzielnie, bez użycia opisanej aplikacji.

 6. ale występuje problem gdy chcę dodać banner do strony firmowej. Dalej zmieniają się obrazy gdy odświeżam stronę.

  1. Odpowiedź jest bardzo prosta: takie uporządkowane bannery można tworzyć jedynie na profilach osobistych. Na stronach społecznościowych i biznesowych, na dzień dzisiejszy, nie jest to możliwe.

   W treści posta wyraźnie napisałem o tym, że na fanpejdżu mojego bloga takiego banneru nie udało mi się ustawić. Poza tym ktoś z komentujących wcześniej też to zauważył. Czytać, czytać, czytać… potem pytać.

 7. zgadza się…..

  co za pomysły Pana Zuckerberg. Mam nadzieje że uda mu i jego teamowi podołać i zrobić tą działającą funkcję również dla fanpejdżów.

 8. Jest opcja by zrobić baner na stronie firmowej…Jest to dosyć proste:Tworzymy baner na swojej prywatnej stronie i wklejamy go na profil nastepnie otwieramy kazde 5 czesci tego banera i zapisujemy wszystkie 5 czesci w jpg
  Wchodzimy na strone firmy i tworzymy folder i wsadzamy zdjecia juz zrobione w odpowiednim rozmiarze a nastepnie opisujemy zdjecia tak aby znalazly sie w ostatnio dodanych na facebooku:) Włola!

 9. a co z kolejnością zdjęć po odświeżeniu strony w przeglądarce??nie zmieniają się miejscami na stronie firmowej??

 10. Witam. I jak? znalazł ktos juz sposób na ten banery na fanpejdżach? pozdrawiam:)

Komentarze zostały wyłączone.