picplz

Ostatnio zauważyłem, że niektórzy z moich znajomych na Facebooku zaczęli publikować na nim zdjęcia za pośrednictwem serwisu picplz – swoją drogą, dziwna nazwa, nieprawdaż? ;) Postanowiłem sprawdzić, co takiego lepszego oferuje ten serwis w porównaniu ze standardową publikacją zdjęć na Facebooku. Okazało się, że całkiem sporo.

Galeria zdjęć

picplz to przede wszystkim jedna wielka galeria zdjęć i chociaż można je wgrywać z dysku komputera to ideą serwisu jest prezentacja fotografii zrobionych telefonami komórkowymi. Autorzy udostępnili użytkownikom serwisu aplikacje napisane zarówno pod urządzenia z Androidem jak i iOSem na pokładzie.

Filtry

Najmocniejszą stroną aplikacji picplz są filtry, które można zastosować po zrobieniu zdjęcia. W dniu, w którym piszę ten artykuł dostępnych jest 9 filtrów. Na końcu wpisu prezentuję działanie siedmiu najciekawszych efektów na jednym ze zdjęć, które zrobiłem swoim obecnym telefonem.

Integracja z Facebookiem i nie tylko

Publikacja zdjęć za pośrednictwem picplz to tylko jedna z wielu możliwości. Konto na picplz można zintegrować z kilkoma innymi serwisami społecznościowymi, a są nimi:

  • Twitter
  • Flickr
  • Tumblr
  • Posterous
  • Foursquare

Oprócz tego profil na picplz można połączyć z Dropboxem i wtedy każde zdjęcie przesłane z telefonu trafia do galerii zdjęć na tym dysku wirtualnym.

Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do moich znajomych na picplz to zapraszam do mojego profilu.

2 komentarz(e)y na temat “picplz – dziel się swoimi zdjęciami, gdzie tylko chcesz

  1. Tyle tych serwisów już powstało, że w końcu nie wiadomo gdzie wrzucać zdjęcia :D I chyba więcej czasu zajmuje obsługa tych serwisów niż robienie zdjęć.

Komentarze zostały wyłączone.