Właśnie – możliwe, że jesteś teraz zajęty, lub nie masz zbyt wiele czasu…. Szkoda było by przegapić ten artykuł… Najprostsze rozwiązanie, jakie się nasuwa to dodać do zakładek w przeglądarce i gotowe. Proste prawda? Jednak w moim przypadku nie było to tak proste.

Prowadzę bloga, a codziennie pojawiają się w sieci nowe informacje, które mnie interesują, lub mogą mnie zainspirować do napisania nowego wpisu. Większość tych informacji pochodzi z za subskrybowanych przeze mnie kanałów RSS, lecz dość duży udział ma również Twitter. Nie zawsze jednak mam czas, aby przeglądać na bieżąco wszystko co się pojawia na Twitterze.

Ponieważ w ciągu dnia około 10 godzin dziennie korzystam z klienta Twittera na telefon (z Androidem na pokładzie) oprócz szybkiego spojrzenia na tytuł znalezionego artykułu i ewentualnie szybki przegląd treści, nie mam po prostu czasu na jego dokładne przeczytanie. Można oczywiście spróbować zapamiętać tytuł artykułu i spróbować odnaleźć go później, lub dodać go do ulubionych w przeglądarce telefonu. Nie jest to jednak rozwiązanie w pełni funkcjonalne.

I tu dochodzimy do sedna. Już od jakiegoś czasu używałem serwisu Read It Later, który pozwala na dodawanie interesujących artykułów do – jak sama nazwa wskazuje – listy do przeczytania. Każdy z naszych linków możemy opisać dowolnym stworzonym przez siebie tagiem, co po zgromadzeniu większej ich ilości ułatwi odnalezienie szukanego przez nas tematu.

Wszytko działało pięknie i sprawnie, lecz niestety tylko na komputerze. Co prawda istnieje wersja na iPhona, lecz jako użytkownik Androida nie byłem z tego do końca zadowolony. Są co prawda wtyczki dla przeglądarki Dolphin, lecz nie byłem nią tak zachwycony aby z tego jednego powodu korzystać z niej na co dzień.

Aż w końcu ukazała się wersja Read It Later na Androida. Jest to co prawda program płatny (£ 0,62), lecz muszę przyznać że wydane na niego pieniądze były jednymi z lepiej wydanych przeze mnie na Andorid Market.

Read It Later
Read It Later - menu aplikacji

Oprócz dodawania stron i linków do naszej listy, w ustawieniach aplikacji możemy ustawić pobieranie artykułów do przeczytania w trybie off line. Co więcej możemy ustawić pobieranie tylko wtedy, kiedy telefon będzie podłączony do sieci WiFi. Dzięki temu  możemy przygotować sobie artykuły do poczytania w dowolnym czasie i miejscu np. w czasie podróży.

Read It Later - artykuł w przeglądarce
Read It Later - artykuł w przeglądarce

Artykuł pobrany do przeczytania wyświetlany jest w wewnętrznej przeglądarce i zawiera tylko tekst, zdjęcia i wideo, które są treścią artykułu, z pominięciem reklam i wszelkich innych dodatków z pełnej wersji strony. Artykuły możemy oznaczać tagami, tak samo jak w wersji dla PC, co ułatwia sortowanie i wyszukiwanie interesujących nas artykułów.

Read It Later wymaga do działania Androida w wersji 2.1 lub nowszej.

Jest to pierwszy gościnny wpis na moim blogu, a jego autorem jest Marek Rak piszący bloga WPBlogger.

4 komentarz(e)y na temat “Przeczytaj to później…

  1. Dzięki za cynk ;) Mam to zainstalowane w komórce, ale nie miałem okazji jeszcze się zainteresować (tyle jest tych aplikacji do ogarnięcia) – widać trzeba w końcu się zmotywować.

  2. Korzystam z tego programu na Andku i wtyczek dla niego do przeglądarek na stacjonarnym komputerze. Read It Later pomaga mi ogarnąć natłok informacji. Trafiam na coś interesującego w sieci, nie mam akurat za wiele czasu na dokładne zapoznanie się z tematem, link ląduje w Read It Later. Dzięki temu mogę później na spokojnie zapoznać się z treścią wcześniej znalezionej strony. Bardzo przydatny program.

Komentarze zostały wyłączone.