PiotrSajnog.pl

Od kilku dni prowadzę przygotowania do uruchomienia swojego prywatnego bloga PiotrSajnog.pl. Będzie on kontynuacją wszystkich dotychczasowych blogów, które założyłem i prowadziłem, czyli Fotopasjonat.pl, Grafikomania.pl i Spinabifida.pl. Postanowiłem zebrać wpisy o rzeczach, które mnie interesują w jednym miejscu. Dlaczego tak a nie inaczej? O tym piszę w dalszej części artykułu.

Dlaczego połączyłem wszystkie swoje blogi w jeden?

Głównym powodem jest czas jaki mogę poświęcić na jego prowadzenie. Wszyscy Ci, którzy mają bloga we własnej domenie i na własnym hostingu wiedzą bardzo dobrze o tym, że jego prowadzenie to nie tylko gromadzenie materiałów i pisanie postów, ale także praca nad stroną  techniczną bloga (poszerzanie jego funkcjonalności, aktualizacja skryptu i wtyczek, itp.).

Zakładając każdy z wymienionych we wstępie blogów miałem na myśli podzielenie wszystkich moich zainteresowań tematycznie. Z perspektywy czasu wiem, że porwałem się na głęboką wodę i trochę mnie to przerosło. Z drugiej strony blogowanie i świadomość, że coraz więcej osób czyta to co piszę wciągnęło mnie tak bardzo, że nie chcę tego zaprzestać całkowicie. Stąd pomysł, aby wykorzystać swoją prywatną domenę, na której wisiała do niedawna skromna galeria zdjęć, do pisania bloga o wszystkim tym co mnie interesuje.

O czym będzie blog PiotrSajnog.pl?

Blog będzie miał charakter tematyczny. Dominować w nim będą cztery kategorie: fotografia, grafika, internet i niepełnosprawność. Nie wykluczam, że z czasem pojawi się coś nowego.

W ramach przygotowań do uruchomienia bloga postanowiłem przenieść wybrane wpisy ze starszych blogów do odpowiednich kategorii tego bloga. Szkoda tylko komentarzy, które znikną, ale trudno. Mam nadzieję, że stali czytelnicy moich poprzednich blogów przeniosą się tutaj.

Co się stanie ze starymi blogami?

Znikną z sieci jak tylko uporam się z uporządkowaniem artykułów, które chcę przenieść do archiwum tego bloga. Dlatego stopniowo będę kasował wpisy z poprzednich blogów, tak aby uniknąć efektu “duplicate content”.

Przygotowania do uruchomienia bloga

Jak widzicie, blog ma indywidualny szablon mojego projektu (co za skromność ;) ). Za jego zakodowanie chciałbym podziękować w tym miejscu Michałowi Bajurowi. Teraz moje prace skupią się przede wszystkim na uruchomieniu wszystkich niezbędnych funkcjonalności bloga oraz przeniesieniu najbardziej poczytnych artykułów ze starych blogów do obecnego.

Kanały informacyjne bloga i moje

Najlepszym sposobem na śledzenie nowych postów, które pojawią się na blogu jest subskrypcja kanału RSS. Poza tym, zachęcam Was do obserwowania mnie na Blipie, Flakerze, Facebooku, Spinaczu i Twitterze. Dzięki tym serwisom dowiecie się nie tylko o tym, co się dzieje na blogu ale poznacie mnie lepiej, bardziej prywatnie.

Podsumowując…

…chciałbym się spytać, czy ktoś z Was przerabiał już takie przenosiny z jednego bloga na drugi lub łączył kilka w jeden? Jak to przeniosło się, na przykład, na ilość czytelników nowego bloga w stosunku do starego?

18 thoughts on “PiotrSajnog.pl – kontynuacja blogów Grafikomania, FotoPasjonat i Spina bifida

 1. A może by tu przenieść całe archiwum ze starych blogów? :) Teraz silniki blogowe na to pozwalają, łącznie z zachowaniem dat…
  Całe – a nie wybrane tylko :)

  1. Postaram się przenieść jak najwięcej ;) Najbliższe dni poświęcę właśnie przede wszystkim na uporządkowanie starych wpisów z tamtych blogów.

 2. Wrzucenie wszystkiego do jednego worka to wg mnie bardzo dobry pomysł. Dobrze wiem, że skakanie między "dwudziestoma" WordPressami nie jest wygodne i przede wszystkim jest czasochłonne.

  Ostatnio znów zaczęło mnie nosić z moim blogiem i projektuje kolejną skórę do wp :) (nie potrafię usiedzieć na miejscu zbyt długo na jednej skórze :P)

  Jeżeli miałbyś jakieś problemy lub pytania w sprawie kwestii technicznych z przenosinami to pisz śmiało albo do mnie albo Maćka – jak tylko będziemy potrafili to pomożemy.

  1. Ja też bardzo często grzebię i eksperymentuję w wyglądzie bloga – takie skrzywienie zawodowe ;), ciągle by się coś poprawiało. Zdecydowałem się na połączenie wszystkiego w jednym miejscu po to, żeby robić coś jednego a porządnie. Dzięki temu również wpisy będą się pojawiać częściej niż na tych monotematycznych blogach.

   Dzięki za zaoferowanie pomocy, na pewno kiedyś skorzystam :) A właściwie to już teraz mam pytanie, czy jest możliwe, aby dla każdej kategorii WordPress obsługiwał inny szablon?

   1. Hmm jest taka możliwość. Zresztą jest tak na vivee.info – kazda kategoria ma tutaj inny kolor tematu.
    podpytam wieczorem Macka jak wróci i dam znak co i jak :)

    A mam pytanie z innej beczki: rozumiem, że nowe komentarze tutaj najpierw przechodzą przez moderacje, a dopiero później sa publikowane na stronie?:)

    1. Z góry dzięki za info o szablonach.

     Jeśli chodzi o komentarze to powinny się pojawiać od razu po napisaniu, w tej chwili pilnuje ich tylko Akismet. Zatrzymane będą na pewno, jeśli będą w nich więcej niż 2 linki.

     1. Sprawdziłam kwestie komentarzy, pojawiają bez od razu we wpisie, ale nie pojawiają się w boxie "Nowe komentarze".

  1. wg mnie lepsza wersja jasna, delikatniejsza.,
   mój blog bedzie połączeniem ciemnego z jasnym :)

 3. Wybrałem, moim zdaniem, najlepsze rozwiązanie, które zadowolić powinno wszystkich. W panelu bocznym bezpośrednio pod reklamami możecie wybrać kolorystykę bloga taką, jaka wam odpowiada :)

Komentarze zostały wyłączone.