Właściwie tytuł wpisu mówi sam za siebie. Po kilku latach pisania własnego bloga zauważyłem, że bardzo dużo wpisów na nim jest poświęconych WordPressowi. Szczególnie ostatnio ich ilość znacznie się zwiększyła. Dlatego właśnie mam pomysł na założenie bloga poświęconego WordPressowi, pisanego z perspektywy ludzi, którzy mają doświadczenie z tym CMS-em, skierowanego głównie do administratorów.

Sam nie dam rady

Sam korzystam z WordPressa już kilka lat i zaczynając zabawę z nim kierowałem się doświadczeniem innych czytając ich blogi. Przeważająca większość tych blogów, jeśli nie wszystkie, były pisane przez jedną osobę i z czasem wpisów na tych blogach było coraz mniej, aż na niektórych przestały się pojawiać. Co więcej, niektóre blogi zostały usunięte z sieci. Ja nie chcę popełnić tego błędu.

Z jednej strony chcę się dzielić swoimi doświadczeniami z WordPressem, z drugiej zaś wiem, że pracując zawodowo na etacie w firmie zupełnie nie związanej z Internetem nie będę miał czasu na regularną publikację artykułów na blogu. Dlatego szukam współautorów do pisania. Jestem otwarty zarówno na propozycje stałej współpracy, jak i tych, którzy chcieliby zamieszczać swoje wpisy od czasu do czasu, gościnnie. Jeśli nie znajdę co najmniej jednej osoby, która pomoże mi rozkręcić serwis, pomysł upadnie bądź zostanie odłożony na nie dającą się określić przyszłość.

Co oferuję?

Jako pomysłodawca bloga i administrator serwera oferuję na start zaplecze techniczne do prowadzenia serwisu, czyli:

 • domenę i nazwę bloga
 • serwer
 • zainstalowanie, skonfigurowanie i opiekę administracyjną nad WordPressem
 • opracowanie własnego szablonu serwisu

Kogo szukam?

Właściwie jedynym kryterium jest doświadczenie w pracy z WordPressem. Dodatkowym plusem będzie znajomość systemu od strony programistycznej, ponieważ ja takowej nie posiadam. Na początek szukam osób na współautorów tekstów. Jeśli artykuły okażą się ciekawe to osoby te awansują na redaktorów.

I jeszcze jedna ważna kwestia, o której chcę wyraźnie powiedzieć na samym początku, żeby uniknąć nieporozumień. Wszyscy chętni, łącznie ze mną, pracujemy nad serwisem za darmo.

Zdaję sobie sprawę, że nadchodzi okres wakacji i urlopów, dlatego na rozkręcenie pomysłu daję sobie czas do września. Wtedy dam wam znać, czy coś się urodziło czy nie. Wszystkie chętne do współpracy osoby proszę o kontakt poprzez formularz lub bezpośrednio na maila.

8 thoughts on “Mam pomysł na blog o WordPressie i szukam współautorów

 1. Piotrze, dobra inicjatywa – dobrych blogów o WordPressie nigdy za wiele. Podrzucam przy okazji pomysł – giełda zleceń dla freelanserów znających się na WP. Szukaliśmy nie tak dawno fachowca, któremu moglibyśmy zlecić parę drobnych prac na Lifehackerze i był problem ze znalezieniem takowego.

  Tak z innej beczki, bo pewnie wcześniej o tym pisałeś – czy jesteś niepełnosprawny (masz osobną kategorię na blogu i stąd pytanie)?

  1. Giełda zleceń dla WordPressa działa już pod adresem http://wpzlecenia.pl/ (to nie moje dzieło), ale jeśli czytelnicy będą zgłaszać taki pomysł to zastanowię się nad tym.

   P.S. Tak, jestem niepełnosprawny od urodzenia, stąd oddzielna kategoria wpisów na blogu.

 2. Widziałem tę stronę, a nawet dyskusję na ten temat na Twoim blogu. Czego brakuje projektowi wpzlecenia.pl? Możliwości błyskawicznego przekazania zlecenia i zapłacenia przy pomocy PayPal, DotPay itp.
  Wyobraź sobie sytuację, że padła wtyczka, blog wyrzuca komunikat 403 etc. – pogotowie wordpressowe mogłoby na takiej sytuacji zarobić.

 3. Pomysł ciekawy i może od strony programistycznej się nie znam, ale jakby to tak ruszyło to w temacie prowadzenia fotobloga mogę coś napisać ciekawego :)

 4. Cieszę się, że mój pomysł nie został bez echa i w weekend pierwsze osoby zgłosiły chęć pisania artykułów na nowym blogu.

  W związku z tym chciałem powiedzieć, że pracuję obecnie nad instalacją i konfiguracją WordPressa do takiego stanu, aby można było ruszyć z pisaniem tekstów. Chciałbym, żeby zbiegło się to z wydaniem najnowszej wersji WP. Jak już będę miał co pokazać światu, dam znać tutaj w komentarzu, lub w osobnym wpisie. Bądźcie czujni ;)

  Aktualizacja: Miło mi poinformować, że blog już działa pod adresem http://www.wpbloger.pl/ :)

 5. Panie Piotrze – świetny pomysł! Blog przeglądam, dodałem do ulubionych. Tak jak napisali poprzednicy, nigdy za wiele dobrych blogów rozwiązujących nawet najprostsze problemy z WordPressem. Często spotykam się z użytkownikami którzy po natknięciu się na problem, rezygnują z dalszego działania. Platforma posiadająca wiedzę i rozwiązania nawet najprostszych problemów jest im jak najbardziej na rękę!
  Jeśli Pan pozwoli, podeślę kilka tekstów, głównie związanych z wtyczką W3Total Cache oraz rozwiązaniami z zakresu SEO.

  1. Proszę podesłać teksty na adres kontaktowy podany na WPBloger.pl. Przeczytam je bardzo chętnie i jeśli będą wartościowe to opublikuję je na łamach bloga jako Pana wpisy gościnne. Zajmę się tym jednak dopiero po urlopie, ponieważ od najbliższego weekendu będę miał tylko sporadyczny dostęp do internetu.

Komentarze zostały wyłączone.