Google+ w przeciwieństwie do wielu innych serwisów społecznościowych, nie pozwala obecnie na ustawienie w parametrach naszego profilu linka przyjaznego dla ludzi i wyszukiwarek. Istnieją jednak różne sposoby na ustawienie takiego przyjaznego linka poza serwisem.

W dalszej części wpisu przedstawię wam dwa, moim zdaniem, najłatwiejsze.

Sposób pierwszy – serwis Google Plus Nick

Sposób ten jest przeznaczony głównie dla tych, którzy nie mają wykupionej własnej domeny internetowej. Google Plus Nick to serwis niezależny od Google i pozwala w prosty sposób ustawić przyjazny link do naszego profilu na Google plus, poprzez wypełnienie dwóch okienek. W lewym podajemy naszą ksywkę, a w prawym wklejamy rzeczywisty link do naszego profilu.  Poniżej ilustracja na moim przykładzie.

Google Plus Nick
Google Plus Nick

W poim przypadku link do profilu na Google+ utworzony dzięki serwisowi Google Plus Nick ma postać http://gplus.to/piotrsajnog

Poważną wadą tego rozwiązania jest fakt, że gdy serwis Google Plus Nick zniknie z sieci wraz z nim przestaną działać linki, które dzięki niemu stworzono. Dużo lepszym rozwiązaniem jest…

Sposób drugi – link we własnej domenie

Ten sposób przeznaczony jest dla właścicieli własnej domeny internetowej. Wszystko co musimy zrobić mając własną domenę to:

 • utworzyć na serwerze katalog lub subdomenę, np. “googleplus”
 • załadować na serwer do utworzonego katalogu lub katalogu subdomeny plik .htaccess o takiej treści:

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ https://plus.google.com/109912242143820446421/$1 [R=301,L]

Oczywiście w miejsce cyfr w przykładzie musicie wkleić te odpowiadające waszemu profilowi w Google+.

Dzięki temu zabiegowi linki do profilu w serwisie będą następujące (przykład moich):

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne metody na proste linki do profili Google+ to podzielcie się nimi w komentarzach :)

21 thoughts on “Przyjazne linki do profili w Google+

 1. Innych metod nie udało mi się znaleźć, druga którą zaprezentowałeś, nigdy nie wpadła mi do głowy (choć można by ja wykorzystać w wielu innych podobnych problemach). Pewnym jest również to, ze po 31 lipca, zapewne pojawi się możliwość tworzenia przyjaznych adresów do profili na G+. Google widzi zależność, że użytkownicy często promując swoje imię i nazwisko, budując dla niego markę, wtapiają je w świadomość. Również mi też często zdarza się szukać znajomych z Twittera na facebooku wpisując z palca w URLu imię i nazwisko, z kropką oczywiście :-)

 2. Dziękuję za ciekawy artykuł o Google +. Niestety, nie mogę skorzystać z serwisu, ale spróbuję jak tylko nadarzy się okazja.

  1. Google Profiles i Google+ to dwa różne serwisy. Jeśli masz konto na G+ to sprawdź jak wygląda link do Twojego profilu na nim i porównaj go z linkiem do Twojego profilu w Google Profiles. Zapewniam Cię, że oba te linki prowadzą do innych stron.

 3. obie metody świetnie działają; szkoda tylko, że po wczytaniu całej strony są zastępowane tymi standardowymi numerkami; może kiedyś G+ wprowadzi funkcję zamieniania cyferek na imiona i nazwiska (lub nicki)

  1. Też mam taką nadzieję :) To co tu opisałem to metoda na stworzenie ładniej wyglądających i łatwiejszych do zapamiętania linków służących do promocji swojego profilu na G+.

 4. Faktycznie, google powinno zadbać o to żeby te linki ładnie wyglądały.
  BTW: Piotr, masz rację.

 5. Tak się tylko zastanawiam – po co? Przecież, jeżeli ktoś nas będzie szukał to raczej dzięki wyszukiwarce nie będzie miał problemu, a wierzyć mi się nie chce, że ktoś będzie to wpisywał w pasku przeglądarki ;)

 6. Ja bym lepiej poczekał na przyjazne linki od samego Googla. Bo tak czy inaczej po przekierowaniu jest brzydki link profilu. Zamiast tego lepiej dawać w stopkach itp link do strony “o mnie” z informacjami o sobie – oczywiście jeśli mamy własną stronę.

 7. Docelowego usera mało interesuje jaki link mu się wyświetli po przekierowaniu, ważne jest, że ma prosty link aby dotrzeć do Twojego profilu. Za pewnie google ma to w planie ale nie można dać wszystkiego na raz, na co by ludzie czekali.

  1. Popieram, również będę czekał na przyjazne linki od Google. W pierwszym wypadku nikt nam nie zagwarantuje że portal Google Plus Nick będzie cały czas dostępny.

 8. When you plan a trip with your family, there are many details that you need to get right to ensure a hassle free trip.

 9. We provide travel guides and holiday reviews that all collected from famous travel site. Experience a different journey!

 10. Learn about the best destinations, the best ways to get there, the travel business, vacation tips from vacationol.com Travel

 11. Travel guides, trip ideas, expert vacation advice, travel articles, anddomestic destinations from glotrips.com

 12. Travel advice and travel guide – articles, news and tips from internet at visplace.com to help plan your trip.

 13. traguide.com is a site to provide you best travel tips and trip ideas to help you travel smarter and faster.

 14. Find the best travel advice, travel news, and travel tips. Get all the travel information you need for your next trip.

Komentarze zostały wyłączone.