Osobliwi.pl w nowej (lepszej) odsłonie

Po nieoczekiwanej przerwie spowodowanej pobytem w szpitalu i operacją, powracam do pisania na blogu. Dosłownie kilka dni temu miała miejsce nowa odsłona serwisu randkowego dla osób chorych i niepełnosprawnych – Osobliwi.pl. Odświeżona wersja witryny powstała w niecały rok od uruchomienia serwisu (grudzień 2008) i jest ona o niebo lepsza od tego co mogliśmy zobaczyć do tej pory.

Swego czasu pisałem o pierwszej wersji Osobliwych na swoim innym blogu – Grafikomania. I co tu dużo mówić, nie były to pochlebne słowa o jego wykonaniu. Dlatego obecny wygląd witryny wzbudza we mnie znacznie przyjemniejsze odczucia, ponieważ przynosi wiele zmian na plus.

Osobliwi.pl - Strona główna serwisu
Osobliwi.pl - Strona główna serwisu

Pierwsza zmiana to kolorystyka. Z pstrokatej, różowo-żółtej zmieniła się w elegancką, granatowo-niebieską, przez co zyskała na powadze. Już nie wygląda jak serwis dla nastolatek ale dla poważnych ludzi, którzy wiedzą czego chcą.

Drugi aspekt, który uległ poprawie to elementy nawigacji. Są duże, wyraźne i kontrastowe, co dla ludzi, którzy mają problem z poprawnym widzeniem oraz skoordynowaniem ruchów rąk ma niebagatelne znaczenie. Również większość tekstów, takich jak Aktualności, Nowe posty czy Ogłoszenia jest teraz bardziej czytelna niż to miało miejsce przed zmianą.

Dzięki tym wszystkim zabiegom serwis ogólnie stał się bardziej czytelny i przyjazny dla użytkowników. Widać, że tym razem ktoś się przyłożył i zadbał o dostępność witryny dla osób z dysfunkcjami wzroku. Ideałem byłoby wprowadzenie opcji “mówiącej strony”. Mam nadzieję, że kiedyś to nastąpi, zwłaszcza, że autorzy Osobliwych wprowadzili wraz z nowym układem strony opcję płatnych kont VIP, więc pieniądze na tą opcję powinny się znaleźć.

Ogólnie jednak zmiany w serwisie poszły w dobrym kierunku i oby tak było dalej. Zapraszam osoby zainteresowane do mojego profilu :).