Im człowiek jest starszy tym ma więcej obowiązków i coraz mniej czasu na zabawę i gry. Są jednak w moim życiu takie klasyczne pozycje w świecie komputerowej rozrywki, które darzę wielkim sentymentem. Niewątpliwie do takich tytułów zalicza się gra SimCity. Miałem okazję grać we wszystkie jej części i już wydawało się, że w więcej części nie zagram. Producenci skupili się przede wszystkim na rozwoju serii gier The Sims i wszyscy fani zabawy w strategiczne zarządzanie miastem myśleli, że seria SimCity skończyła się na “czwórce”. Aż tu nagle, na początku marca firma Electronic Arts ogłosiła, że studio Maxis pracuje nad nowym wydaniem SimCity. Zagramy w nią jednak dopiero w przyszłym roku.

Obok Sid Meier’s Civilization, SimCity była jedną z pierwszych gier z jakimi zetknąłem się na początku mojej przygody z komputerami. To te dwie klasyczne już pozycje sprawiły, że stałem się fanem gier strategicznych i ekonomicznych. Siła gry SimCity tkwiła przecież nie w grafice (przynajmniej nie w jej pierwszej części), ale na jej złożoności rozgrywki przy bardzo prostych założeniach początkowych.

Przy okazji ujawnienia przez EA informacji o trwających pracach nad najnowszą częścią SimCity przeszukałem internet pod kątem polskojęzycznych stron fanowskich dotyczących serii SimCity i szczerze mówiąc – zawiodłem się, ponieważ jedynym serwisem wartym polecenia jest dosyć duże forum SimCity Polska.

SimCityFans.pl
SimCityFans.pl

Jako zagorzały fan serii SimCity postanowiłem więc założyć, na razie skromny, blog pod nazwą SimCityFans.pl. Na początek będę na jego łamach zbierał wszystkie informacje dotyczące najnowszego SimCity, zapowiedzianego na rok 2013. Jeśli ktoś ma czas i chęci to zapraszam do współtworzenia serwisu – wszystkie potrzebne do tego informacje można znaleźć już na jego łamach, więc tutaj nie będę się wdawał w szczegóły.

Ciekaw jestem, czy ktoś z was grał lub może jeszcze gra czasem w ostatnią część SimCity. Jest ktoś taki? :) Ja kupię najnowszą część SimCity w ciemno :)

6 thoughts on “Zapraszam na SimCityFans.pl

  1. Cieszę się, że powstaje taki blog. SimCity 4 jest chyba moją ulubioną grą, nie mogę doczekać się następnej części.

  2. Piękny szablon! Świetnie to zrobiłeś. Widzę, że z szablonem twenty eleven naprawdę można zrobić wszystko. Gratulacje :)

    1. Dzięki wielkie :) Najtrudniejsze są początki, bo trzeba poznać w pliku style.css za co odpowiadają poszczególne selektory. Na szczęście wszystko jest dość czytelnie nazwane i opisane. Potem to już własna inwencja, trochę grafiki i gotowe :)

Komentarze zostały wyłączone.