Jak zaprojektować tapętę dla profilu na Twitterze?

Idąc za ciosem postanowiłem dostosować wygląd profilu Grafikomanii na Twitterze, podobnie jak zrobiłem to z profilem na BLIP-ie. Sprawa z prawidłowym zaprojektowaniem tapety dla profilu na Twitterze wygląda podobnie jak ta z BLIP-em, chociaż są subtelne różnice, o których dowiecie się czytając dalszą część wpisu.

Szkic strony Twittera

Postępowanie z przygotowaniem tapety dla Twittera było podobne do tego z BLIP-a. Zacząłem więc od wykonania zrzutu ekranu, żeby dowiedzieć się ile miejsca na ekranie zajmują stałe elementy strony. I tu właśnie jest główna różnica między Twitterem a BLIP-em.

Po pierwsze na Twitterze wszystkie elementy strony zajmują zawsze tę samą szerokość, która wynosi dokładnie 763 piksele, a po drugie nie ma w nim górnego pasa. Dzięki temu mamy więcej miejsca na istotne elementy tapety po bokach ekranu. Poniżej znajduje się szablon strony Twittera:

Szkic strony serwisu Twitter w rozdzielczości 1280x1024 piksele
Szkic strony serwisu Twitter w rozdzielczości 1280x1024 piksele

Przykładowy projekt tapety

Następnie przygotowałem projekt tapety dla bloga w rozdzielczości 1440×1024, z uwzględnieniem szerokości zajmowanej przez elementy strony Twittera. Tapeta wygląda tak:

Tapeta Grafikomanii w rozdzielczości 1440x1024 piksele
Tapeta Grafikomanii w rozdzielczości 1440x1024 piksele

Po wgraniu tapety na konto na Twitterze profil Grafikomanii przedstawia się tak:

Wygląd profilu Grafikomanii na Twitterze (rozdzielczość 1280x1024)
Wygląd profilu Grafikomanii na Twitterze (rozdzielczość 1280x1024)

Aby ułatwić wam projektowanie tapet przygotowałem plik ZIP, a w nim plik PNG ze szkicem strony Twittera w rozdzielczości 1440×1024 piksele (pobierz). Jestem ciekaw waszych pomysłów i projektów. Pochwalcie się swoimi dziełami w komentarzach :)

Na koniec ważna uwaga. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że najlepsze efekty w wyglądzie profilu zarówno na BLIP-ie jak i na Twitterze będą widzieli Ci, którzy oglądają je w rozdzielczości wyższej niż 1024×768 pikseli, ponieważ wtedy dopiero marginesy po obu stronach ekranu są na tyle duże, aby pomieściły w całości charakterystyczne elementy tapety.

Jeden komentarz na temat “Jak zaprojektować tapetę dla profilu na Twitterze?

Komentarze zostały wyłączone.