Adobe Creative Suite 4

Firma Adobe na specjalnej stronie udostępniła do ściągnięcia i zainstalowania wersje testowe swoich najnowszych programów wchodzących w skład pakietu Adobe Creative Suite 4. Programy są w pełni funkcjonalne przez 30 dni.

Adobe to światowy lider w dziedzinie oprogramowania dla profesjonalnych grafików, filmowców, webdesignerów, inżynierów i pracowników medycznych. Od lat jej produkty cieszą się niesłabnącą renomą. Wczesną jesienią tego roku firma zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży kolejną już wersję programów wchodzących w skład zestawu pod wspólną nazwą Adobe Creative Suite 4.

Od ostatniego tygodnia wszyscy chętni mogą ściągnąć i zainstalować na swoich komputerach 30-dniowe wersje testowe tych aplikacji. Jeśli przed upływem tego czasu zdecydujemy się na zakup licencji, dostaniemy klucze aktywacyjne, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się nowym oprogramowaniem bezterminowo.

Lista programów udostępnionych przez Adobe przedstawia się następująco:

  • Adobe Acrobat 9 Pro – aplikacja służy do tworzenia i edycji popularnych plików PDF (Portable Document Format, przenośny format dokumentu). Dzięki temu formatowi wszystkie pliki w nim zapisane wyglądają tak samo na różnych komputerach (PC, Mac) i w różnych systemach (np. Windows, Mac OS). Czytnik plików PDF, Acrobat Reader, jest rozpowszechniany przez Adobe za darmo.
  • Adobe Photoshop CS4 Extended – jeden z legendarnych programów w historii informatyki, program służący do tworzenia i edycji grafiki rastrowej (bitmapowej). Wraz z nastaniem ery fotografii cyfrowej powszechnie używany przez fotografików do obróbki zdjęć.
  • Adobe Illustrator CS4 – aplikacja przeznaczona do tworzenia i edycji grafiki wektorowej
  • Adobe Dreamweaver CS4 – edytor stron internetowych. Obsługuje między innymi tak znane formaty plików jak html, css czy php oraz wiele innych, które odpowiednio połączone składają się na witrynę internetową.
  • Adobe Flash CS4 Professional – aplikacja do tworzenia animacji – szczególnie uwielbiany przez twórców reklam w Internecie ;)
  • Adobe Premiere Pro CS4 – umożliwia montaż i obróbkę materiałów audio-wizualnych
  • Adobe After Effect CS4 – program służący do tworzenia i edycji efektów specjalnych w materiałach audio-video
  • Adobe InDesign CS4 – aplikacja do tworzenia układów stron do druku i publikacji on-line oraz interaktywnych dokumentów PDF

Wszystkie programy dostępne są zarówno dla systemu Windows jak i Mac OS. Do wyboru jest wiele wersji językowych, niestety polskiej brak.

Aby móc ściągnąć aplikacje ze strony producenta konieczna jest darmowa rejestracja, dzięki której otrzymamy tzw. Adobe ID (jest to zazwyczaj adres e-mail podany przy rejestracji).

Ciekaw jestem czy ktoś z Was wypróbował już któryś z tych programów. Jeśli tak to proszę o podzielenie się doświadczeniem w komentarzach :)