Bociany Białe - Artur Tabor

Dziś chciałbym polecić serwis dla tych wszystkich z was, którzy lubią fotografować przyrodę, a przede wszystkim ptaki. Jeśli zamierzasz na poważnie zająć się obserwacją i robieniem zdjęć ptakom, to serwis Foto-ptaki.pl jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Dlaczego polecam serwis Foto-ptaki.pl?

Przede wszystkim dlatego, że jest on bogato ilustrowany zdjęciami doświadczonych fotografów przyrody, którzy zajmują się tym od lat i znają swój fach bardzo dobrze. A jedną z zasad nauki fotografii jest obserwacja tego jak to robią inni, z doświadczeniem. Chcąc zilustrować wpis jakąś fotografią sam nie mogłem się zdecydować, którą wybrać. Popatrzcie tylko sami ile tego jest w galeriach.

Bielik i kruk - autor: Grzegorz Leśniewski
Bielik i kruk - autor: Grzegorz Leśniewski

Poza tym w serwisie znajdziecie pełno porad o tym jaki sprzęt wybrać (przegląd korpusów, obiektywów, akcesoriów) i jak fotografować (przegląd technik i parametrów ustawienia aparatu do zdjęć). A wszystko to ilustrowane przykładowymi fotografiami.

W ramach serwisu Foto-ptaki.pl wybierany jest również fotograf miesiąca oraz organizowane są konkursy. Można powiedzieć, że witryna spełnia cechy edukacyjne, ponieważ na jej łamach przeczytamy sporą ilość felietonów oraz aspekty prawne związane z ochroną przyrody.

Chociaż sama witryna nie prezentuje się zachęcająco (przydałoby się odświeżenie wyglądu), to jednak jej zawartość jest godna polecenia. W tym przypadku świetnie sprawdza się stare powiedzenie “content is king” (liczy się treść). Gorąco polecam ten serwis zarówno tym, którzy chcieliby dorównać autorom zdjęć zamieszczonych w serwisie jak i ludziom wrażliwym na piękno dzikiej przyrody. Kończę wpis i wracam do lektury i oglądania fotografii ;)

Jeśli znacie serwisy o podobnej tematyce (może być fotografia całej przyrody, nie tylko ptaków) to zostawiajcie, proszę, linki w komentarzach.

(fotografia tytułowa: Bociany białe – Artur Tabor)

Jeden komentarz na temat “Foto-ptaki.pl, czyli wszystko co musisz wiedzieć o fotografowaniu ptaków

Komentarze zostały wyłączone.