WyobrazSobie.pl

Dzięki informacji opublikowanej przez Media2.pl dowiedziałem się dziś, że wystartował nowy serwis internetowy o fotografii i wideo – WyobrazSobie.pl. Zanim wszedłem na stronę, pomyślałem sobie, co może zaoferować kolejny magazyn w tej tematyce. Jednak, kiedy przyjrzałem się mu bliżej, zmieniłem zdanie i myślę, że warto do niego zaglądać. Dlaczego? Odpowiedź w dalszej części wpisu.

Fotografia i nie tylko

Po pierwsze – tematyka. W odróżnieniu od popularnych już serwisów, takich jak Fotopolis.pl czy Fotografuj.pl, WyobrazSobie.pl zajmuje się zarówno fotografią jak i ruchomym obrazem, czyli wideo. Myślę, że to dobre posunięcie, zwłaszcza, że od jakiegoś czasu filmy wideo i to w rozdzielczości HD można nagrywać przy pomocy lustrzanek cyfrowych (patrz: Nikon D90). Fakt ten zapewne rozszerzy zainteresowanie, przynajmniej części posiadaczy lustrzanek, o techniczne aspekty związane z nagrywaniem filmów.

Nie samą techniką człowiek żyje

Stara prawda głosi, że nawet najdroższy aparat nie zrobi sam dobrego zdjęcia – liczą się przede wszystkim umiejętności samego fotografa. Hołdując tej zasadzie magazyn WyobrazSobie.pl publikuje artykuły z praktycznymi poradami dotyczącymi fotografowania, nagrywania filmów oraz późniejszej ich obróbce komputerowej. Przeczytać również można teksty, które mają nam pomóc w konserwacji sprzętu, tak, aby służył nam jak najdłużej.

Interakcja z czytelnikami

To co mi się podoba również to możliwość komentowania artykułów, czego nie znajdziemy w obu wspomnianych przeze mnie wcześniej witrynach (Fotopolis.pl umożliwia publikację komentarzy tylko w wybranych tekstach). Moim zdaniem otwarcie się na opinie użytkowników to kolejny plus tego serwisu. Należy również wspomnieć, że częścią magazynu jest forum dyskusyjne, niezależne od komentowania artykułów.

Podsumowując – myślę, że warto przyjrzeć się temu nowemu serwisowi. Ja w każdym razie na pewno będę zaglądał do niego często. Być może nauczę się czegoś, czego jeszcze nie wiem o fotografii, a na pewno nie wiem wszystkiego :)