Canon

W mijającym tygodniu Canon oficjalnie ogłosił wypuszczenie na rynek swojego najnowszego, a zarazem najtańszego modelu lustrzanki cyfrowej o symbolu EOS 1000D.

Do tej pory najnowszym modelem skierowanym do amatorów był EOS 450D, jednak zestaw jego funkcji i możliwości plasował go wyżej, niż najtańsze modele lustrzanek konkurencji (Nikon D60, SONY A200).

Canon EOS 1000D
Canon EOS 1000D

Poniżej zamieszczam tekst notki prasowej opublikowanej przez firmę Canon, a zaczerpniętą z serwisu www.fotopolis.pl

Canon EOS 1000D: wprowadzenie do świata aparatów EOS

Amstelveen, Holandia, 10 czerwca 2008: Firma Canon ogłasza dziś wprowadzenie na rynek swojej najnowszej lustrzanki cyfrowej: aparatu EOS 1000D. Nowy aparat EOS 1000D, wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 10,1 Mpx, szeroki 7-polowy AF oraz oferujący możliwość fotografowania, przy zapisie z kompresją JPEG, z szybkością 3 klatek na sekundę do momentu zapełnienia karty pamięci , stanowi bardziej przystępne wprowadzenie do świata aparatów EOS, oferując ponad 70 lat doświadczenia firmy Canon w branży fotograficznej.

EOS 1000D to najlżejszy korpus w ofercie lustrzanek EOS. Zastosowano w nim technologie dostępne w profesjonalnych aparatach EOS-1, w tym procesor obrazu DIGIC III i tryb Live View. Aparat EOS 1000D dostarczany jest z obiektywem EF-S 18-55mm wyposażonym w 4-stopniowy stabilizator obrazu, zapewniający doskonałe wyniki nawet przy słabym oświetleniu.

“Lustrzanka EOS 1000D to niewielki aparat z dużymi ambicjami: ogromną elastycznością i najwyższą jakością obrazu charakterystyczną dla aparatów z serii EOS w przystępnej, niewygórowanej cenie,” mówi Mogens Jensen, prezes firmy Canon Consumer Imaging Europe. “Jest to doskonałe wprowadzenie do świata lustrzanek cyfrowych dla każdego, kto chce osiągnąć nowy poziom kreatywnej fotografii.”

Najważniejsze cechy:

  • 10,1-megapikselowa matryca CMOS
  • Zintegrowany system czyszczenia EOS
  • 7-polowy szeroki AF z krzyżowym punktem centralnym o jasności f/5,6
  • Nawet 3 klatki na sekundę
  • 2,5-calowy wyświetlacz z trybem Live View
  • Procesor DIGIC III
  • Kompatybilność z kartami pamięci SD/SDHC
  • Niewielki rozmiar i waga
  • Program Digital Photo Professional (Przetwarzanie formatu RAW)
  • Kompatybilność ze wszystkimi obiektywami Canon EF i EF-S oraz lampami błyskowymi Speedlite EX

Ogrom możliwości

Tak jak w przypadku wszystkich lustrzanek EOS, najważniejsze elementy aparatów EOS 1000D zostały zaprojektowane i są produkowane wewnętrznie, aby zapewnić ich jak najlepszą współpracę. 10,1-megapikselowa matryca CMOS o rozdzielczości z dużymi, zapewniającymi wyraźne i niezaszumione obrazy pikselami oferuje możliwość zapisu z rozdzielczością wystarczającą do drukowania zdjęć w formacie A4, nawet po przycięciu obrazu. Aby chronić zdjęcia przed niekorzystnym wpływem kurzu nagromadzonego na matrycy, aparat EOS 1000D wyposażono w zintegrowany system czyszczenia EOS, który chroni wnętrze aparatu przed zabrudzeniem na trzy sposoby: redukując, usuwając i powstrzymując pył.

Aparat EOS 1000D oferuje także procesor DIGIC III stosowany w profesjonalnych lustrzankach cyfrowych firmy Canon. Umożliwia on fotografowanie seriami z szybkością 3 klatek na sekundę do momentu zapełnienia karty SD lub SDHC ? liczba zdjęć jest ograniczona jedynie pojemnością karty. Procesor DIGIC III pozwala także na wydajne przetwarzanie obrazów, szybkie działanie aparatu i minimalne czasy jego uruchamiania.
Inteligentne ostrzenie i wyzwalanie błysku

Dzięki zastosowaniu 7-punktowego szerokiego autofokusa, który może ustawić ostrość na obiekcie w ułamku sekundy, aparat EOS 1000D jest przygotowany do ujęć wymagających szybkiego ustawiania ostrości. Centralny punkt AF typu krzyżowego działa wydajnie nawet przy słabym oświetleniu i kontraście. Aparat wyposażono także w system pomiaru siły błysku E-TTL II stosowany w profesjonalnych modelach EOS.

Prostota i wygoda obsługi

Aparat EOS 1000D waży tylko 450 g i jest najlżejszą lustrzanką cyfrową w ofercie firmy Canon. Wyróżnia go ergonomiczny korpus zaprojektowany tak, aby maksymalnie zwiększyć wygodę obsługi. Dzięki jasnemu 2,5-calowemu wyświetlaczowi LCD użytkownicy mogą natychmiast sprawdzić, czy zdjęcia są odpowiednio skadrowane i ostre lub, korzystając z możliwości oferowanej przez szeroki kąt patrzenia, pokazać je znajomym. Wyświetlacz LCD zapewnia także dostęp do szybkiego, czytelnego menu, którego struktura opiera się na zakładkach, eliminując potrzebę przewijania ekranu. Za pomocą tego menu, zapożyczonego z najnowszych modeli aparatów EOS, można bezpośrednio sterować pracą urządzeń zewnętrznych, takich jak lampy błyskowe Speedlite.

Uzyskanie wysokiej jakości zdjęć wspomaga 12 funkcji, w tym Auto Lighting Optimizer, która koryguje jasność i kontrast w czasie przetwarzania obrazu, poprawiając jednocześnie odcień skóry na portretach dzięki ustawieniu odpowiedniej wartości naświetlania dla twarzy. Podczas fotografowania przy wysokich wartościach czułości ISO można także włączyć dodatkową opcję redukcji szumów.

Tryb Live View

W sytuacjach, gdy użycie wizjera jest niepraktyczne lub gdy aparat zamontowano na statywie użytkownik może włączyć tryb Live View, w którym fotografowana scena jest wyświetlana na ekranie LCD jako płynny obraz wideo (30 klatek/sek.). Opcjonalne linie siatki i histogram mogą ułatwić kadrowanie ujęcia i wybór odpowiedniej wartości ekspozycji. W trybie Live View dostępne są dwa tryby pracy autofokusa: Quick AF, w którym lustro aparatu jest na krótko unoszone, aby umożliwić pracę czujnika AF oraz Live AF, który podczas ostrzenia korzysta z informacji o kontraście, podobnie jak ma to miejsce w przypadku kompaktowych aparatów cyfrowych.

Oprogramowanie

Aparat EOS 1000D jest dostarczany z pakietem wszechstronnego oprogramowania, zawierającym wszystkie narzędzia niezbędne do zarządzania i edytowania obrazów. Obejmuje on program Digital Photo Professional (DPP), wydajne narzędzie do konwersji obrazów zapisanych w formacie RAW. DPP jest także zintegrowany z takimi funkcjami aparatu jak: Dust Delete Data (usuwanie zanieczyszczeń) i Picture Styles (style obrazów). Załączony program Picture Style Editor umożliwia tworzenie własnych stylów obrazów, pozwalając kontrolować ustawienia kolorów. Wraz aparatem dostarczane są także programy EOS Utility, Image/Zoom Browser oraz Photostitch.

Jeden komentarz na temat “Canon EOS 1000D – oficjalna zapowiedź

Komentarze zostały wyłączone.