Canon

Jak co roku, ostatnie dni przed zbliżającymi się targami PMA w Las Vegas obfitują w zapowiedzi nowego sprzętu fotograficznego. Nie inaczej jest w tym roku. Z racji tego, że używam lustrzanki Canona, najbardziej interesowało mnie co zaprezentuje ta firma. No i doczekałem się.

Dziś potwierdziły się pogłoski, że Canon szykuje następcę swojego najtańszego modelu “lustra”. Będzie nim EOS 450D (Digital Rebel XSi).

Canon EOS 450D
Canon EOS 450D

Pośród wielu zmian w porównaniu z poprzednikiem (EOS 400D / Rebel XTi) warta wspomnienia jest funkcja “Live View” przeniesiona z wyższego modelu  EOS-a 40D. Możliwość kadrowania zdjęć przy pomocy monitora LCD spodoba się na pewno tym, którzy przesiądą się z kompaktów. Tym bardziej, że wyświetlacz stał się jeszcze większy od poprzedniego. Teraz jego przekątna wynosi 3 cale a jego rozdzielczość wzrosła do 230 000 punktów.

Zdjęcia będą rejestrowane na 12 megapikselowej matrycy i przetwarzane przez procesor DIGIC III z wyższych modeli Canona. Ulepszeniu poddano również wizjer optyczny. Istotną odnotowania cechą jest też wprowadzenie punktowego pomiaru światła. No i ostatnia poważna zmiana to zastosowanie do zapisu zdjęć innego standardu kart pamięci. Zamiast stosowanych do tej pory nośników Compact Flash Canon zdecydował się na korzystanie z kart standardu SD/SDHC.

Z niecierpliwością czekam teraz na pierwsze testy i zdjęcia z tego aparatu.

Pełną specyfikację techniczną lustrzanki można przeczytać tutaj (po angielsku).

Źródła: www.fotopolis.pl, www.dpreview.com

Jeden komentarz na temat “Canon EOS 450D / Rebel XSi

Komentarze zostały wyłączone.