Nikon

Parę dni temu pisałem o zapowiedzi wprowadzenia na rynek nowej amatorskiej lustrzanki cyfrowej firmy Canon. Dziś czas na największego konkurenta. Nikon w swojej notatce prasowej przedstawił model D60, który ma być następcą aparatów D40 i D40X.

W stosunku do poprzedników nie nastąpiło wiele zmian. Pozostawiono między innymi tą samą matrycę światłoczułą o rozdzielczości 10 megapikseli. Korpus nie posiada również wbudowanego silnika przeniesienia napędu autofokusa. To akurat nie powinno być już problemem, ponieważ na rynku ukazuje się coraz więcej obiektywów producentów niezależnych z wbudowanym silnikiem AF.

Nikon D60
Nikon D60

Do nowych cech aparatu należy zaliczyć przede wszystkim zastosowanie systemu czyszczenia matrycy, a nawet utrzymania w czystości wnętrza całego korpusu przy pomocy systemu sterowania przepływem powietrza przy pomocy kanałów znajdujących się w komorze lustra.

Drugą zmianą jest zastosowanie czujnika oka (Canon wyposażył po raz pierwszy w to urządzenie model EOS 400D). Dzięki temu sensorowi, po przyłożeniu oka do wizjera ekran LCD wyłączy się, a po odsunięciu aparatu od oka włączy się ponownie.

Jak widać różnice w stosunku do poprzedników nie są rewolucyjne. Należy więc przypuszczać, że cena tego modelu będzie nadal atrakcyjna i skusi amatorów do przesiadki z kompaktów.

Jeden komentarz na temat “Nikon D60

Komentarze zostały wyłączone.