Typografia

Z obecnej typografii na Grafikomanii nie jestem do końca zadowolony, dlatego pomyślałem sobie, że co jak co, ale blog o tematyce graficznej powinien dawać pozytywny przykład.

Pracując więc nad nowym wyglądem bloga, którego premierę będziecie mogli zobaczyć już niebawem, dużo czasu poświęciłem na lekturze tekstów poruszających temat nowoczesnej typografii na stronach WWW. Efektem tych poszukiwań jest 10 linków do artykułów, a czasem całych blogów, traktujących o tej dziedzinie projektowania stron.

  1. 8 Simple Ways to Improve Typography In Your Designs
  2. 50 Useful Design Tools For Beautiful Web Typography
  3. Typetester – Compare fonts for the screen
  4. 9 Essential Principles for Good Web Design
  5. Web Design is 95% Typography
  6. Compose to a Vertical Rythm
  7. Setting Type on the Web to a Baseline Grid
  8. Typographic Contrast and Flow
  9. A Guide to Web Typography
  10. Five simple steps to better typography

Niestety, jak widać, wszystkie artykuły są w języku angielskim. Mimo to polecam ich lekturę wszystkim zaczynającym zabawę w projektowanie stron internetowych. Muszę przyznać, że sporo się nauczyłem dzięki tym tekstom i wiele uwag, które są w nich zawarte starałem się wdrożyć do nowego projektu bloga. Czy mi się to udało? Zobaczycie sami już w przyszłym tygodniu.

Jeżeli znacie jakieś blogi lub artykuły polskojęzyczne o typografii na stronach internetowych to podzielcie się linkami do nich w komentarzach :)

2 komentarz(e)y na temat “10 tekstów o typografii na stronach WWW, które warto przeczytać

Komentarze zostały wyłączone.