Canon

Kolejna zapowiedź nowości sprzętowych od Canona. Tym razem mowa o wprowadzeniu do sprzedaży nowej lampy błyskowej Speedlite 430EX II. Poniżej przedstawiam informację na ten temat zaczerpniętą z serwisu fotopolis.pl.

Canon zaprezentował najnowszą wersję lampy błyskowej Speedlite 430EX II. Jest to lampa wysokiej mocy z liczbą przewodnią 43. W szerokim kącie pokrywa ogniskową do 14 mm. Nowa lampa oferuje szybkie i ciche ładowanie i pełną kontrolę z poziomu menu kompatybilnych aparatów systemu EOS. Ma to być propozycja skierowana zarówno do amatorów jak i profesjonalistów szukających wszechstronnej lampy reporterskiej.

Canon Speedlite 430 EXII
Canon Speedlite 430 EX II

Z nowinek należy wymienić skrócony czas ładowania o około 20%, nową metalową stopkę zapewniającą niezawodną komunikację i nowy mechanizm szybkiego zakładania lampy na aparat. Speedlite 430EX II integruje się z aparatami systemu EOS. Wykorzystuje automatykę błysku E-TTL II i interpretuje informacje o odległości od obiektywu. Do tego możemy wprowadzić ją do systemu innych lamp Speedlite i wtedy 430EX II jest bezprzewodowo połączony z lampą główną lub jednostką sterującą systemem.