Google Wave

Dzięki Banny zostałem szczęśliwym posiadaczem zaproszenia do testowania jednej z najnowszych usług w Internecie – Google Wave. Automatycznie, po zalogowaniu się do serwisu, sam dostałem osiem zaproszeń, które chciałbym wam rozdać.

Co to jest Google Wave?

Google Wave funkcjonuje w sieci już od kilku miesięcy dlatego w polskim internecie jest już sporo wzmianek na temat tego serwisu. Wielokrotnie wspominał o nim Grzegorz Marczak na AntyWeb-ie. Pisał o nim także Tomasz Fiedoruk na ItTechBlog-u oraz Kuba Filipowski na Yashke.com. Powstał nawet polskojęzyczny blog o Google Wave.

Ogólnie rzecz biorąc założenie jest takie, że Google Wave ma być platformą komunikacyjną umożliwiającą kontakt i współpracę jej użytkowników w czasie rzeczywistym poprzez dokumenty tekstowe, zdjęcia, filmy i mapy. Jest to więc miejsce, w którym skupiają się usługi oferowane przez Google w dedykowanych serwisach. Google Wave ma być ściśle powiązany z Gmailem.

Strona główna Google Wave
Strona główna Google Wave

Piszę o tym wszystkim w czasie przyszłym, ponieważ od maja tego roku, kiedy to serwis miał swoją premierę, trwają zamknięte testy usługi, do której można się dostać tylko dzięki zaproszeniom. Jako, że zabawa z Google Wave w pojedynkę nie ma sensu, dlatego mam dla was do rozdania kilka zaproszeń do testowania tej usługi. Na pewno spytacie…

Jak dostać zaproszenie?

Jeśli ktoś z was chce dostać ode mnie zaproszenie do Google Wave to proszę o informację w komentarzach, na jaki adres mam je wysłać lub gdzie mam go szukać. Liczy się kolejność zgłoszeń (przypominam, mam w sumie osiem zaproszeń). Jednocześnie proszę was o cierpliwość, ponieważ będę mógł je wam rozesłać dopiero wieczorem, jak wrócę z pracy.

Uwaga: warunkiem skorzystania z Google Wave jest posiadanie konta w Gmail-u. Jeśli takiego nie macie, zostaniecie najpierw poproszeni o jego założenie. Dodatkowo warto znać angielski, ponieważ interfejs serwisu nie został jeszcze przetłumaczony na nasz język.

Aktualizacja

NIE MAM JUŻ ZAPROSZEŃ!

Dzisiaj, tzn. 29 grudnia wysłałem ostatnie zaproszenie z przyznanej mi puli. Więcej zaproszeń już nie mam.

31 thoughts on “[Aktualizacja] Testuję Google Wave – mam zaproszenia do rozdania

  1. Po wielu trudach udało mi się w końcu wysłać kilka zaproszeń, uff… ;) Mam jeszcze 20 w zapasie, zapraszam.

  2. Ludzie! Czy Wy nie umiecie czytać ze zrozumieniem?! Przecież wyraźnie zaznaczyłem w kilku miejscach (w tytule i w treści wpisu "Aktualizacja", gdzie napisałem, że W TEJ CHWILI NIE MAM JUŻ ZAPROSZEŃ! Napisałem tą informację również w odpowiedzi na prośbę Jarka w komentarzu. Chyba to wystarczy, prawda?

    Przepraszam, że się trochę uniosłem, ale na prawdę czasami ręce opadają ;)

Komentarze zostały wyłączone.