O bloguO czym jest ten blog?

Jest on kontynuacją prowadzonych przeze mnie wcześniej blogów FotoPasjonat.pl, Grafikomania.pl oraz SpinaBifida.pl. Zatem wiodącymi tematami poruszanymi na blogu są:

Fotografia…

…dla zaawansowanych amatorów, dla których, tak jak dla mnie, stała się ona życiową pasją. Będę się na nim dzielił z innymi informacjami zaczerpniętymi z innych blogów oraz serwisów tematycznych, które czytam i oglądam regularnie.

Chcę w nim zamieszczać informacje o nowościach technicznych w świecie sprzętu fotograficznego skierowanego dla bardziej wymagającego amatora, czyli głównie lustrzanek cyfrowych. Chciałbym też zwrócić uwagę czytelników na ciekawe, moim zdaniem serwisy internetowe, polskie i zagraniczne, podejmujące tą tematykę.

Grafika…

…czyli to co mam szczęście robić zawodowo, to co bardzo lubię i czym się interesuję, co sprawia mi nieskrywaną przyjemność. Od ponad 10 lat pracuję w firmie odzieżowo-reklamowej jako grafik komputerowy, projektując nadruki i hafty na odzieży, flagi firmowe, transparenty i siatki reklamowe wykonywane drukiem cyfrowym (tzw. reklama wielkoformatowa) oraz inne, mniejsze oznakowania gadżetów firmowych. Używam do tego celu kilku programów graficznych, począwszy od zestawu aplikacji zawartego w pakiecie CorelDRAW Graphics Suite, a skończywszy na Illustratorze i Photoshopie firmy Adobe.

Z czasem doszło do tego zainteresowanie Internetem. Najpierw stałem się jego użytkownikiem, a od pewnego czasu, uczestnikiem tej globalnej społeczności. Byłem ciekaw jak to działa “od kuchni” i zacząłem zdobywać wiedzę na ten temat. Nie skończyłem przy tym żadnych szkół w tym kierunku. Do wszystkiego doszedłem sam. Szczególną uwagę poświęciłem możliwościom projektowania stron internetowych. Efektem tych zainteresowań jest, między innymi, projekt graficzny tego bloga, którego układ wymyśliłem i wykonałem samodzielnie. Jedynie przystosowanie szablonu do systemu WordPress zleciłem zaufanej osobie, która zna się na programowaniu w języku PHP.

Niepełnosprawność…

…czyli o życiu osoby z rozszczepem kręgosłupa oraz niepełnosprawnością ruchową. Postanowiłem, jako dorosły już mężczyzna żyjący z tą wadą, dzielić się doświadczeniem z innymi osobami niepełnosprawnymi oraz ich opiekunami i rodzinami.

Znajdziesz tu zarówno trochę teorii na temat rozszczepu kręgosłupa jak i informacje o ośrodkach zdrowia, instytucjach, firmach i sklepach specjalizujących się w ułatwianiu codziennego życia osobom z rozszczepem kręgosłupa niepełnosprawnością ruchową.

Miniblog

W ramach bloga działa miniblog, którego wpisy nie pojawiają się na stronie głównej bloga ani w jego kanale RSS. Artykuły z niego trafiają od razu do jego wydzielonego archiwum oraz specjalnego kanału RSS.